Na Domažlicku se srazil osobní vlak s technickou soupravou

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 9. září 2020 16:22
FB_IMG_1599633357168 Foto: PČR

Aktualizováno 9:18 Na nádraží ve Kdyni došlo po 7. hodině ke střetu osobního vlaku jedoucího z Klatov do Domažlic a diagnostické soupravy. Při nehodě bylo zraněno 22 lidí. Šest osob transportoval vrtulník. 

Podle Českých drah se oba vozy srazily v 7:10. "Mělo by se jednat o střet osobního vlaku a diagnostické soupravy," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Mluvčí krajských hasičů Petr Poncar posléze upřesnil, že šlo o tzv. lokotraktor táhnoucí měřící vůz. "Jednu osobu jsme museli vyprošťovat, povolali jsme evakuační autobus," dodal Poncar.

"Momentálně z místa události letecky transportujeme čtyři osoby. Do Fakultní nemocnice v Plzni dvě osoby při vědomí se středně těžkým zraněním, jihočeský vrtulník pak směřuje dva pacienty se středně těžkým zraněním do Motolské nemocnice," upřesnila mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová s tím, že vrtulník se ale vrací na místo a není vyloučené, že bude transportovat další zraněné. To se později potvrdilo. Vrtulník přepravil do nemocnice ještě dva pacienty.

Ke střetu mělo dojít podle prvních zpráv poté, co strojvůdce servisního stroje projel při výjezdu ze zastávky návěstidlem na červenou.

Provoz na trati v úseku mezi Kdyní a Domažlicemi byl přerušen, místo vlaků jezdí náhradní autobusová doprava.