Havarijní stav mostu zkomplikoval život jak rezidentům, tak obyvatelům sousedních čtvrtí, kteří jej denně používali. Na stavu mostu se podepsalo i původní nevhodné technické řešení. "Naše městská část navrhla zvážit rekonstrukci v podobě železobetonové konstrukce s vyšší nosností i životností. Ta byla nakonec levnější než původně zvažovaná výměna dřevěné mostovky. Rekonstrukci doprovázely i nečekané vícepráce, nyní je zde ale v podstatě nový moderní most, který bude sloužit řadu desetiletí. Poděkování patří Aleši Tolarovi i primátorovi města Plzně Romanu Zarzyckému za podporu a zajištění financování takovéto náročné rekonstrukce,“ uvedl starosta Městského obvodu Plzeň 7 – Radčice Rolando Arias.
Most byl oproti původnímu stavu mírně rozšířen a díky nové spřažené železobetonové mostovce se zvýšila i zatížitelnost celé konstrukce ze 6 na 20 tun. „Stávající dřevěná mostovka byla nahrazena železobetonovou deskou spřaženou se stávající nosnou ocelovou konstrukcí, která dostala novou protikorozní ochranu. Byla také opravena stávající ložiska a osazeny mostní, tzv. dilatační závěry. Jak se ale ukázalo během stavby, bylo nutné nejen zesílit levobřežní opěru, ale oproti plánu také zpevnit prostor za ní klínem z drenážního betonu. Křídla mostu musela být kompletně rozebrána a nahrazena železobetonovými křídly. Původní zábradlí, které již nebylo možné použít, nahradilo nové,“ uvedl Václav Šašek z Úseku komunikací Správy veřejného statku města Plzně, který měl stavbu na starosti.
„Jsem rád, že i přes nucené přerušení stavby velkou vodou v červnu byl most v Radčicích dokončen ještě před zimou. Jako starosta nedalekých Malesic totiž vím, jak je důležité pro místní dostat se na druhou stranu řeky,“ řekl náměstek primátora Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí a starosta městského obvodu Plzeň 9 – Malesice Aleš Tolar.
Provoz na mostě byl obnoven v pátek 1. listopadu 2024. Již za provozu bude ještě vydlážděn prostor u opěr, vyklizeno staveniště a dokončeny drobné terénní úpravy.