Obecní dům v Líních hostil premiérový Turnaj šachových nadějí

Zveřejněno v Z regionu
Od - pátek, 11. listopad 2022 12:18
Obecní dům v Líních hostil premiérový Turnaj šachových nadějí Foto: Šachový svaz Plzeňského kraje

V sobotu 5. listopadu proběhl v Obecním domě v Líních Turnaj šachových nadějí. Účast byla rekordní, celkem se sešlo 83 hráčů. Hráči byli rozděleni do dvou sedmikolových turnajů podle věku – starší a mladší. Protože jde o turnaje začátečníků, nemožné tahy neprohrávají a hraje se bez hodin. Pokud není po 25 minutách partie dohrána, rozhoduje o jejím výsledku rozhodčí.

Celkovým vítězem turnaje mladších (nar. 2015 - 2013) a zároveň stejnojmenné kategorie hochů se stal se 6 body Václav Koutecký (ŠK 64 Plzeň), druhé místo v kategorii patří jedinému jeho pokořiteli, Janu Brůhovi (ŠK Sokol Klatovy), a třetí příčku obsadil pětibodový Petr Střihavka (TJ Sokol Plzeň-Letná). Mezi stejně mladými dívkami dominovala děvčata z Klatov. Za první Barborou Tykalovou skončila na stříbrné pozici Svatava Kindelmannová. Pomyslný bronz náleží Pavle Hlaváčové (33. ZŠ Plzeň).

Také v kategorii super mladších (nar. 2016 a mladší) putují vítězné vavříny do Klatov. Mezi hochy se zvítězil Dominik Tomeš, druhým místem udělal radost řediteli turnaje Vítězslav Jenč (ŠK Líně), bronz náleží jeho klubovému kolegovi, Matěji Janouškovi. Super mladší dívky startovaly jen dvě, vítězkou se stala Eva Tykalová (ŠK Sokol Klatovy), druhé místo vybojovala Viktorie Voráčková (MŠ Dolany).

V turnaji starších (roč. 2012 - 2005) naplnil beze zbytku roli největšího favorita Michal Heřman (TJ Sokol Plzeň-Letná), který dovolil soupeřům získat pouhý půlbodík. Z druhého místa se díky lepšímu pomocnému hodnocení radoval Jakub Mareš (ŠK 64 Plzeň) před třetím Denisem Lebišem (TJ Sokol Plzeň-Letná). Kategorii straších dívek ovládla Magdalena Koutecká (ŠK 64 Plzeň), před Viktorií Strazhnyk (SK Petřín Plzeň) a Bárou Bartoníčkovou (ŠK GARDE Kaznějov).

Pro řadu dětí se jednalo o úplně první turnaj v životě, pro jiné, zkušenější, zase příležitost dokázat, co už umí, nebo vyzkoušet nové herní prvky z tréninku. Všichni účastníci si z turnaje odnesli kromě spousty zážitků i drobnou věcnou cenu. Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde.