Plzeň je v přípravě suverénní, před odjezdem do Rakouska přehrála Chrudim

Od - sobota, 1. červenec 2023 14:32
Plzeň je v přípravě suverénní, před odjezdem do Rakouska přehrála Chrudim Foto: FCVP

Další vysoké vítězství si v přípravě na novou sezónu připsali fotbalisté Plzně. Západočeši rozstříleli druholigovou Chrudim 6:0 a vyhráli i čtvrtý zápas v rámci přípravy na novou sezonu. Ve všech případech šlo o soupeře z nižších soutěží.

Podobně dominantě jako s Táborskem odehrála Viktoria první poločas proti druholigové Chrudimi. Gólový účet zápasu otevřel v devatenácté minutě po centru Sýkory hlavou kapitán Hejda. Osm minut poté proměnil pokutový kop Tomáš Chorý. Do konce první půle se trefili viktoriáni ještě třikrát. Nejprve pálil Adam Vlkanova, poté hlavou mířil přesně Jan Kopic a gólový výčet prvního poločasu uzavřel premiérovou brankou v dresu Viktorie Ibrahim Traoré. Po první části vedla Viktorka 5:0.

Ve druhém poločase kanonáda ustala. Až v jednaosmdesáté minutě se prosadil Rafiu Durosinmi a upravil na konečných 6:0. Viktoria tím ukončila sérii přípravných zápasů s týmy z české soutěže. V úterý odjíždějí hráči na soustředění do Rakouska, kde se utkají s Hamburkem, Karslruhe a Kodaní.