Plzeň ožije stepem. Dorazí i mistr světa!

Zveřejněno v Kultura
Od - středa, 13. říjen 2021 10:14
Plzeň ožije stepem. Dorazí i mistr světa! Plzeňský festival stepu 2019. Foto: studio Step by Step

Několikanásobný mistr světa Daniel Borak ze Švýcarska bude hlavní hvězdou 7. ročníku Plzeňského festivalu stepu, který se uskuteční v západočeské metropoli od čtvrtka 14. října až do neděle 17. října.

Festival zahájí ve čtvrtek od 17 do 18 hodin ukázky stepařského umění na pěší zóně v lokalitě u Branky v centru Plzně. V pátek festival nabídne flash mob více než stovky stepařů od nás i ze zahraničí na Anglickém nábřeží, v sobotu ukázky stepařských studií na pódiu U Branky, workshop pro veřejnost ve Studiu v DEPO2015 a večer hvězdnou Stepařskou show v Měšťanské besedě, na které nebude chybět Daniel Borak ze Švýcarska, několikanásobný mistr světa, tanečník a choreograf s českými kořeny.

Organizátoři mají za sebou nelehké období. V květnu 2020 konání festivalu znemožnila pandemie a o rok později musel být ze stejného důvodu přeložen z května na říjen. „O to víc se teď na náhradní podzimní termín těšíme. Rádi bychom pozvali všechny, které step zajímá, aby se přišli na festival podívat a třeba si i step vyzkoušet. Dá se s ním začít opravdu v každém věku,“  uvedla Kamila Borovská ze Step by Step studia, které festival organizuje.

Vrcholem 7. ročníku se stane Stepařská show ve velkém sále Měšťanské besedy, kterou bude tradičně moderovat Roman Vojtek. Kromě jednotlivců a formací z domácího Step by Step studia se představí i další plzeňské studio – KMtapdance, dále pražské studio Tap Academy Prague, stepaři z Fidgety feed z Hradce Králové a další.

Stepaři setkání na festivalu využijí také pracovně, jsou pro ně připraveny společné workshopy. Jeden z workshopů je určen pro veřejnost a povede ho špičkový ukrajinský stepař žijící v Praze, vítěz letošního MČR ve stepu sólo muži, IgorBezdieniezhnykh. „Na workshop mohou přijít i lidé, kteří si chtějí step jen vyzkoušet – máme pro ně připravené k zapůjčení stepařské boty a vstup na workshop je zdarma,“ upozornila Kamila Borovská.

Vstupenkyna Stepařskou show v ceně 310 – 350 Kč jsou k dostání prostřednictvím www.mestanska-beseda.cz nebo v předprodeji na náměstí Republiky 41. Vstup na vystoupení pod širým nebem i workshop pro veřejnost je zdarma.