Od - pátek, 7. červenec 2023 20:55
Plzeň poprvé v přípravě nevyhrála, na soustředění v Rakousku remizovala s německým Hamburkem ilustrační. Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně na úvod soustředění v Rakousku remizovali s druholigovým Hamburkem 3:3. Západočeši prohrávali 0:2 a následně i 2:3, nakonec ale vydřeli remízu, když skórovali Rafiu Durosinmi, Radim Řezník a Matěj Vydra.

První utkání na soustředění ve Westendorfu přineslo divokou přestřelku. Tu odstartoval gólem z penalty ve třicáté první minutě Robert Glatzel. Tři minuty na to udeřili hosté znovu. Z blízkosti pálil Oztunali. Penalta se v závěru prvního poločasu kopala i na druhé straně. Nedovoleně byl ve vápně zastaven Durosinmi. Sám faulovaný se zhostil exekuce a proměnil. Po prvním poločase byl stav příznivý pro hosty, vedli 1:2.

Na začátku druhého poločasu dorazil Jirkovu ránu do prázdné branky Radim Řezník. Radost z vyrovnání netrvala dlouho. Tři minuty po vyrovnání dokázal dostat balon za záda Mariána Tvrdoně Konigsdorffer. Sedm minut před koncem ale předvedl povedenou akci Matěj Vydra, který přízemní střelou k tyčce vyrovnal. První konfrontace s německým soupeřem na soustředění skončila remízou 3:3.