Plzeň přišla o dvoubrankový náskok, nakonec alespoň vydřela bod

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 27. leden 2022 20:00
Plzeň přišla o dvoubrankový náskok, nakonec alespoň vydřela bod Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně nestačili ve 46. extraligovém kole na domácím ledě na Pardubice a prohráli 3:4 v prodloužení. Západočeši přitom vedli po dvou třetinách 2:0, nakonec ale byli rádi za bod, který zařídil svoji trefou v 57. minutě Kaňák.

Zápas začal velkým plzeňským náporem a už v první minutě musel zachraňovat Pardubice od inkasovaného gólu Klouček, který vychytal osamoceného Blomstranda. Ve 3. minutě měl gólman hostů i trochu štěstí, když Mertl před poloprázdnou brankou promáchl. Pak se osmělili také hosté a Svoboda se měl co ohánět, hlavně při dorážce Kousala. V 11. minutě zachránila Pardubice tyč po střele Blomstranda. A velkou kupu štěstí si vybrali hosté znovu o čtyři minuty později, tentokrát zastavila branková konstrukce tečované nahození Dufka. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za bezbrankového stavu, narýsoval Bulíř přihrávku na Filipa Přikryla, a ten zblízka 11 vteřin před první sirénou překonal Kloučka.

První minuta druhé třetiny přinesla šance na obou stranách. Nejprve jen těsně minul Schleiss, chvíli po něm Svoboda vychytal Kousalovu střelu a následnou dorážku Poulíčka. Ve 24. minutě se do dobré šance dostal pardubický Hecl, lapačka Svobody ale švihla přesně. Za další minutu se tak skóre měnilo znovu na druhé straně. Po dobré práci Přikryla a Suchého zaskočil Kloučka ve skvělé formě hrající Michal Bulíř. S hosty mohlo být ještě hůř, kdyby je v závěru třetiny znovu dvakrát nezachránila branková konstrukce. Nejprve ji trefil Bulíř, o chvíli později Kodýtek. A v poslední minutě zase neproměnil svůj únik Suchý.

Ze třetí třetiny uběhlo jen 44 vteřin a Východočechům se podařilo snížit. Osamocený Camara zakončil zblízka přesně pod horní tyč. Pardubice byly na koni a ve 46. minutě dokázaly vyrovnat. Tvrdou ranou překvapil Svobodu Robertson. Za další minuty mohla jít Škodovka znovu do vedení, jenže Přikryl puk za záda Kloučka neprotlačil a přišel další trest. V 51. minutě skončila za Svobodou střela, kterou tečoval Ciencala. Indiáni se ovšem nevzdali a v 57. minutě dokázali vyrovnat zásluhou tečovaného nahození Lukáše Kaňáka. O zisku druhého bodu nakonec rozhodlo prodloužení, v čase 53:00 ukončil zápas v přečíslení Camara.

Miloš Říha, trenér HC Škoda Plzeň: "Celkově musíme být zklamaní s bodem. Chtěli jsme vyhrát, byli jsme výborně připravení. V prvních dvou třetinách to bylo vidět, měli jsme rozhodnout. Minimálně čtyřbrankový rozdíl tam měl být. Poslední dobou nastřelujeme tyče nějak často. Nicméně i 2:0 by mělo stačit na to, aby ta třetí třetina vypadala jinak. Dostali jsme rychlý gól a pak byla naše hra o ničem. Soupeř dal i třetí gól. Závěr byl zase v naší režii, zasloužené vyrovnání a ještě jsme mohli i rozhodnout. Prodloužení už je vabank. Rozhodl nástup do třetí třetiny."