Plzeň v souboji Škodovek přehrála Mladou Boleslav, využila čtyři přesilovky

Od - pátek, 1. prosinec 2023 19:53
Plzeň v souboji Škodovek přehrála Mladou Boleslav, využila čtyři přesilovky Foto: HC Škoda Plzeň

První naprosto jednoznačnou výhru si hokejisté Plzně připsali na konto ve 24. kole. Západočeši i díky čtyřem využitým přesilovkám přehráli Mladou Boleslav 5:0. Dvě branky vstřelil Aleksi Rekonen, druhou nulu v sezóně vychytal Dominik Pavlát.

První šanci zápasu dvou Škodovek měl ve 4. minutě Lev. Jeho střela ale těsně minula tyč Novotného branky. Následně dostali domácí k dispozici přesilovou hru, kterou v čase 7:34 využili. Po rychlém přechodu do útočného pásma se dostal puk k Aleksi Rekonenovi, který švihem zamířil přesně k tyči. V 11. minutě se poprvé vytáhl i domácí gólman Pavlát poté, co v přesilovce vychytal zblízka Skalického dorážku. Vedení indiánů mohl navýšit Indrák, Novotného ale nepřekonal.

Aktivní Indrák byl blízko vstřelené brance ve 25. minutě. Jeho pokus ovšem tentokrát zastavila tyč. O minutu později zase stejný hráč připravil příležitost Jakubu Lvovi, ani on ale neuspěl. Domácí se nakonec dočkali ve 29. minutě. Laakso v početní výhodě nabil na pravé křídlo Jakubu Pourovi, a ten tvrdou ranou nedal Novotnému šanci. Ihned poté pobavila fanoušky bitka mezi Houdkem a Jánošíkem, v níž byl nakonec úspěšnější plzeňský bek. Západočeši byli výrazně lepší, měli více ze hry a 19 vteřin před druhou sirénou se radovali ze třetí branky. Kombinaci se Lvem zakončil přesnou střelou Adrián Holešinský.

Ve třetí třetině se indiáni nikam nehnali a čekali na svoji šanci. A ta přišla ve 49. minutě. V další přesilové hře našel Zámorský nekrytého Jana Schleisse, který zamířil přesně nad Novotného rameno. Nedisciplinovanost hostů využili domácí znovu v 52. minutě. Znovu v početní výhodě trefil přesně Aleksi Rekonen. Boleslavští mohli alespoň korigovat skóre také v přesilovce, Pavláta ale vážněji neohrozili. Plzeňský gólman si tak zapsal druhé čisté konto v sezóně.