Plzeňské posily pálí do černého. Konkurence u nás teď funguje, je spokojený asistent fotbalové Plzně Horváth

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 23. červen 2022 15:52
Plzeňské posily pálí do černého. Konkurence u nás teď funguje, je spokojený asistent fotbalové Plzně Horváth Foto: FCVP

Naprostou dominanci ukázali fotbalisté Plzně ve druhém přípravném utkání proti třetiligovým Karlovým Varům. Svého soupeře doslova přejeli v Touškově vysoko 9:0. Mezi střelci figurovaly posily i ti, co se vrátili z hostování. "Je znát, že každý bojuje o svou pozici a dělá vše proto, aby se v týmu udržel. Konkurence u nás v téhle chvíli funguje,“ pochvaloval si asistent trenéra Viktorie Pavel Horváth.

Jste spokojený s vysokou výhrou?
V takových zápasech nejde úplně o výkon, ale aby kluci absolvovali dobrou tréninkovou jednotku a aby se tam objevovaly věci, které potřebujeme, aby zvládali hlavně noví hráči. To se povedlo a s výsledkem jsme spokojení.

Znovu se trefil Jan Kliment, který by měl nahradit Jeana-Davida Beauguela.
Odehrál u nás zatím dva zápasy, dal dva góly. Podle branek se jako útočník bude hodnotit. Ale Bogy byl postupem času také týmový hráč. To, že proměňoval šance, bylo skvělé, ale vždycky za tím byl i týmový výkon. Tahle tíha nebude ležet jen na Honzovi, musí se na tom podílet celé mužstvo a střelci ty příležitosti připravit.

Hned  ve svém prvním zápase za Plzeň dal gól také Brazilec Cadu. Jak jste spokojený s jeho přínosem?
Absolvoval s námi jediný trénink na hřišti. Víme, jaký je, dokáže být produktivní. Dneska nastoupil na pozici druhého útočníka, dal branku, byl u spousty útočných situací, hýřil aktivitou. Určitě si od něj hodně slibujeme.

Počítáte s ním spíše na ofenzivní pozice nebo i na kraj obrany?
Teď jsme ho zkusili takhle vepředu. Samozřejmě pro hráče není úplně příjemné, když vystřídá pět postů. Ale z jeho působení v Pardubicích víme, že víc postů zvládne. Tím je pro nás dobrý hráč, že se dá kvalitně využít na více postech. Budeme mu hledat místo a záleží na něm, jak se prosadí.

Naopak stále vám chyběla další posila, stoper Tijani. Proč?
Měl menší zdravotní problém, zvýšenou teplotu, takže tady s námi ani nebyl. Momentálně nevím, jak dopadlo vyšetření.

Platí stále, že máte v hledáčku ještě další případné posily?
Kádr definitivní ještě není, už jsem říkal, že pokud bude hráč a bude možnost ho přivést, určitě o něm budeme přemýšlet.