Festival Finále Plzeň chystá promítání na netradičních místech, poprvé i v meditační zahradě

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - úterý, 27. červen 2023 17:54
Festival Finále Plzeň chystá promítání na netradičních místech, poprvé i v meditační zahradě Archivní foto: Finále Plzeň

Na hradech, zámcích, statku, v pivovaru, kavárně a vůbec poprvé také v meditační zahradě v Doudlevcích se budou v průběhu léta promítat filmy. Už počtvrté pořádá letní promítání tým Finále Plzeň, jehož hlavní přehlídka se uskuteční od 22. do 27. září.

PFV promítání  u matoušůČeské i zahraniční snímky se budou promítat na celkem osmi místech v Plzni a Plzeňském kraji od 21. července až do 6. září. Letní projekce pořádají organizátoři čtvrtým rokem. Vznikly jako reakce na dobu covidu i na to, že se Finále přesunulo z dubna na podzim, a lidem kultura v létě chyběla. "Naši fanoušci nám říkali, ať něco zorganizujeme. Hrozně se nám to osvědčilo, bereme to jako zahřívací kolo," prohlásila ředitelka Finále Plzeň Eva Veruňková Košařová. 

Celkem šest promítání se odehraje na hradech a zámcích každý srpnový a první zářijový pátek a sobotu. "Vybrali jsme tři místa. Kozel, Horšovský Týn a Švihov. Návštěvníci uvidí nové české komedie, vybrali jsme filmy, u kterých si užijete letní pohodu," uvedla Veruňková Košařová. Těšit tak se můžete na Život pro samouky s Janou Plodkovou, Jaroslavem Pleslem, Davidem Švehlíkem a Václavem Neužilem nebo nový snímek Můžem i s mužem v režii Vandy Hybnerové podle stejnojmenné úspěšné divadelní hry. A hned druhý den po premiéře budou mít návštěvníci mít možnost vidět novou romantickou česko-slovenskou komedii Nikdy neříkej nikdy o tom, že všechno zlé opravdu může být pro něco dobré s Terezou Kostkovou, Lenkou Krobotovou, Hanou Holišovou a Ondřejem Sokolem.

V Selském dvoře U Matoušů v Plzni - Bolevci si zase na své přijdou rodiny s dětmi, kde se bude promítat každý čtvrtek od 27. července od 20:30. Na programu tu je vítěz letošního Anifilmu francouzský film Myška a medvěd na cestách, druhý díl úspěšné pohádky Princezna zakletá v čase, která se natáčela i v Plzeňském kraji, sportovní snímek pro celou rodinu Děti Nagana nebo příběh pavoučí rodinky Websterovi ve filmu. Myška Pattie: Na vlnách dobrodružství bude čelit hněvu samotného Poseidona a za nesmrtelnou partičkou francouzských uličníků vás přenesou Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo. "Projekce nepřekazí ani nepřízeň počasí, protože za deště se promítá v kryté stodole," upozornil David Brabec z Regionální filmové kanceláře Plzeňského kraje.

PFV Kafe SmetankaDalších šest filmů mohou vidět návštěvníci letních filmových večerů na netradičních místech po Plzni. Vůbec poprvé i v Meditační zahradě, památníku obětem zla, kde se bude promítat Muž, který stál v cestě o Františku Krieglovi, jenž v srpnu 1968 jako jediný odmítl podepsat Moskevský protokol. Purkmistr nabídne Top Gun: Maverick a česko-slovenskou novinku Nikdy neříkej nikdy, Kafe Smetanka Velrybu, oscarový Trojúhelník smutku a pár dnů po premiéře komediální drama Letní světlo, a pak přijde noc o islandské vesnici. Kavárna Walter zase nabídne Bombastického Johana o životě maloměstského samotáře s citem pro dynamit, kde budou mít diváci sluchátka na uších.

Ceny vstupenek zůstanou shodné jako loni, pro dospělého od 100 do 145 korun. "I když jsou filmy promítané na zajímavých místech a zasáhla nás inflace, snažíme se, aby se ceny udržely na smysluplné úrovni," doplnil výkonný ředitel festivalu Finále Plzeň Petr Veruněk.