Plzeňští házenkáři i v oslabené sestavě udolali Zubří

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 12. únor 2024 10:47
Plzeňští házenkáři i v oslabené sestavě udolali Zubří Zdroj: Talent tým Plzeňského kraje

I bez tří chybějících spojek zvládli házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje utkání se Zubřím. Západočeši vedli v průběhu utkání 21. extraligového kola o šest branek, vysoký náskok ale prohospodařili a nakonec byly rádi za výhru 26:23.

Kromě zraněných Stehlíka a Říhy se Západočeši museli obejít i bez nejlepšího střelce Daniela Bláhy, který byl v jednozápasovém karetním trestu. I to se možná podepsalo na horším rozjezdu domácích házenkářů, protože brzy prohrávali o dvě branky. V první desetiminutovce zápasu však ještě srovnali a ve druhé polovině první půle se dostali do vedení, které narostlo na poločasových 14:9.

Krátce po změně stran Talent utekl soupeři na rozdíl šesti branek, ale Zubří čtyřmi góly za sebou snížilo. Od té chvíle si Plzeň udržovala až do konce duelu dvou až čtyřbrankový náskok.

"Zbyly nám čtyři spojky plus dva dorostenci, které jsme nechtěli zatěžovat. Takže ti čtyři to museli odtáhnout. Ve druhé půli jsme nebyli příliš úspěšní ve střelbě, ať už při sedmičkách, nebo z akcí z pozice pivota. Což bylo částečně i v první půli. Vypracovali jsme si dobré brankové situace, ale neproměnili jsme je. To nás brzdilo a způsobilo, že jsme do poslední chvíle měli jen mírný náskok. Zubří hraje šedesát minut v maximálním nasazení, o čemž se přesvědčila minulý týden Dukla. Kluci to měli na paměti a jsem rád, že zápas zvládli," uvedl trenér Talentu Plzeň Petr Štochl.