Plzeňští školáci se učí správnému chování, program podporuje i Ladislav Špaček

Zveřejněno v Zdraví & Lifestyle
Od - pondělí, 14. listopad 2022 08:27
Plzeňští školáci se učí správnému chování, program podporuje i Ladislav Špaček Křest knihy Etiketa pro děti. Foto: Město Plzeň

Jak správně zdravit, jak se k sobě chovat, jak se oblékat a jak se správně stravovat. Děti se na plzeňských základních školách budou v letošním školním roce vyučovat etiketu. Vyučování zajišťuje Krašovská Aktivity centrum a město za program Etiketa do škol zaplatí více než milion korun.

„Základy etikety budou vyučovány ve všech třetích ročnících plzeňských základních škol během celého školního roku. Žáci se v průběhu čtyř vyučovacích hodin poutavým způsobem seznámí s pravidly společenského chování v rámci předmětu Společenská výchova. Pro letošní rok je v rozpočtu výše uvedeného odboru připraveno na úhradu projektu 530 tisíc korun. Stejná částka je blokována ve Fondu rezerv a rozvoje města Plzně pro rok 2023,“ uvedla náměstkyně primátora Lucie Kantorová, do jejíž gesce mimo jiné patří oblast školství.

Výuka etikety v základních školách v Plzni se odvíjí od nové knihy Etiketa pro děti, kterou v květnu vydalo Krašovská Aktivity centrum. Její autorkou je Ilona Křižková, publikace je určena nejen rodičům a dětem, ale také pedagogům a školským pracovníkům. Právě oni ji nyní využijí při výuce v rámci nového projektu. Garantem programu je Ladislav Špaček je spisovatel a popularizátor společenské etikety.