Od - neděle, 7. leden 2024 19:36
Po dvou suverénních výhrách indiáni narazili. Olomouc je sestřelila pěti využitými přesilovkami ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Zatímco v pátek ničili v početních výhodách hokejisté Plzně svého soupeře, v neděli se vše otočilo proti nim. Indiáni podlehli Olomouci na jejím ledě 3:7, když se domácí prosadili hned v pěti početních výhodách z celkových šesti, které hráli.

Před pár dny Škoda na svém ledě vysoko zvítězila, lepší start do utkání měla nicméně Olomouc. A stejný scénář se opakoval i dnes, s rozdílem, že Mora se dokázala již na startu třetí minuty dostat do vedení. V končící přesilové hře se proháčkoval až do pásma Jan Káňa, který následně ukrytou střelou dokázal dostat puk do sítě. Posléze mohl zvýšit Navrátil, ten však nedokázal dostat puk do poodkryté části brány. Olomouc se přesto brzy dočkala. V další početní výhodě dostal puk do jízdy Lukáš Nahodil, ten posléze najel až na pravý kruh, odkud se prosadil rychlou ranou na bližší tyč. Domácí byli nadále aktivnějším celkem, po zblokované ráně mohl dorážet Kusko, jenomže branku Hlavaje netrefil. Těsně před koncem úvodní periody mohl pro změnu zahrozit Jan Schleiss, kapitán Západočechů z ostrého úhlu ovšem trefil jen boční síť.

Zkraje druhé třetiny měl na hokejce kontaktní branku znovu Schleiss, který dorážel puk na hraně brankoviště, po obtočení ale těsně minul. Naopak na druhé straně Mora trestala z další přesilovky. Lukáš Nahodil tentokrát dostal ideální pas k levé tyči, kde mu zbývalo jen přehodit beton gólmana. Následně se konečně dočkala i Škodovka. Dujsík nejprve minul, leč akce pokračovala, na osu hřiště si sjel Ondřej Matýs, který se prezentoval povedenou ranou k tyči. Radost indiánů neměla ale dlouhého trvání. Michal Kunc dostal po chvilce přihrávku na pravou stranu a jeho nahození před branku usměrnil za záda Hlavaje nešťastně Jan Schleiss. V polovině zápasu se Škoda dostala znovu na rozdíl dvou branek. Tim Söderlund získal puk za bránou, následně byl zcela sám před brankou Ondřej Matýs, který se opět prosadil bleskovou ranou. Tlak Plzně sílil, vše ale ukončil problém s mantinelem, druhá třetina musela skončit předčasně o pět minut dříve.

Prostřední část se dohrála po osmnáctiminutové přestávce. Škoda dostala ideální možnost snížit na rozdíl jediné branky, k dispozici měla 80 vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři. Navíc Knotek za atak na Söderlunda dostal pětiminutový trest do konce zápasu. Nebezpečnou ránu Petra Zámorského nicméně vykryl Konrád, který mezi třemi tyčemi nahradil Sedláčka. Po další ráně plzeňského beka vehementně na brankovišti dorážel Matýs, tíženého hattricku se však nedočkal. Před závěrečnou periodou tak stále vedli kohouti o dvě trefy.

Závěrečná dvacetiminutovka začala hrou ve čtyřech, Indrák ranou z levé strany neuspěl. Lépe si nevedl nedlouho na to ani Pavel Musil, který se snažil Pavláta nachytat ranou od zadního mantinelu. Velkou šancí následně pohrdl ve vlastním oslabení Bambula, který pálil při rychlém přečíslení dvou na jednoho. A tak platilo nedáš - dostaneš! Söderlund poslal do šance Mertla, ten skrz beton Konráda ještě puk do sítě nedostal, jenomže lépe už si vedl Jakub Pour, který pohotově dorazil hrací předmět do sítě. Jenomže sedm minut před koncem hrála Olomouc další přesilovou hru a odraženou ránu od modré čáry dorazil za Pavláta Silvestr Kusko. Škoda zkusila v závěru hru bez brankáře, risk ovšem nevyšel, opuštěnou klec trefil Jan Bambula. A to stále nebylo vše. V poslední minutě využil celkově již pátou početní výhodu Jiří Ondrušek, který tečoval ránu Klimka.