Po třech remízách konečně za tři body. Plzeň udolala Baník!

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 17. duben 2022 18:53
Po třech remízách konečně za tři body. Plzeň udolala Baník! Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve 29. kole Fortuna ligy na domácím hřišti Baník Ostrava 2:1 a je jisté, že skončí po základní části nejhůře na druhém místě. Západočechy poslal do vedení v první půli Mosquera, na začátku druhé si sice vstřelil Havel vlastní gól, o vítězství Viktorie ale nakonec rozhodl v 65. minutě Pavel Bucha.

Plzeň byla od úvodních minut daleko aktivnější, žádnou větší šanci si ale s výjimkou zakončení Řezníka ve 14. minutě nemohla vypracovat. Až krátce po půlhodině hry se domácí dočkali. Santos vyzval do sóla Jhona Mosqueru, a ten Laštůvku suverénně přeloboval. Ve 39. minutě měl Mosquera další příležitost, jeho křižnou střelu ale ostravský gólman vytáhl na roh.

Ve druhé půli se dlouhou dobu nic nedělo. V 62. minutě ale udeřili hosté z hodně nenápadné akce. Buchta centroval do ohně a Havel si nešťastně ve skluzu srazil míč do vlastní branky. Plzeň inkasovaný gól znovu vybudil k větší aktivitě a prakticky ihned mohla srovnat. Beaguela ale Laštůvka vychytal. V 65. minutě už se domácí dočkali. Sýkora vysunul Kopice, ten se neunáhlil, přihrál volnému Pavlu Buchovi, a tomu stačilo trefit poloprázdnou branku. Navýšit vedení Viktorie mohli Bucha a po něm i Mosquera. Prvně jmenovaný ale z ideální pozice minul, druhý si nepřišel na Laštůvku. V závěru už si ani jeden z týmů žádnou příležitost nevytvořil, Plzeň tak skončí po základní části nejhůř druhá.