Počasí srazu veteránů přálo!

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 13. květen 2024 11:44
Počasí srazu veteránů přálo! Foto: Pavel Křovák

Na náměstí v Klatovech si v sobotu 11. května dali sraz členové a příznivci Pošumavského automotoklubu, kteří dorazili s téměř pěti desítkami historických automobilů a motocyklů.

Jelikož v centru města probíhaly přípravy na jinou akci, přemístili se nejprve posádky na Erbenovo náměstí, kde byli přítomní seznámeni s programem a také se na prahu nové sezóny společně vyfotografovali. Pak se kolona vydala po trase přes Dolany, Švihov a Merklín k areálu u rozhledny Štěpánka, kde proběhlo opékání uzenin na ohni a výstup na ochoz věže, která slouží i jako menší galerie výtvarného umění. Účastníci debatovali o tom, kam se kdo chystá na nejbližší akci a co se podařilo přes zimu opravit či zrenovovat.

K nejstarším strojům akce patřil motocykl "řemenáč" B. S.A. Mezi automobily dominovaly domácí škodovky, ale také východoněmecké trabanty a wartburgy. Počasí přálo, jasná obloha umožnila daleké výhledy do kraje, a když se všechno snědlo a vypilo, rozjeli se účastníci na všechny směry do svých domovů.

Nejbližší velkou akcí, kteří by si zájemci o veterány neměli nechat ujít, bude již 34.ročník jízdy HV okolím Plzně, který se koná v sobotu 25.května v Bolevci.