Pomozte Ježíškovi a kupte dárek pacientům z plzeňské fakultní nemocnice

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pátek, 9. prosinec 2022 09:45
Pomozte Ježíškovi a kupte dárek pacientům z plzeňské fakultní nemocnice ilustrační, foto: FN Plzeň

Plzeňská fakultní nemocnice letos opět rozsvítila Vánoční strom splněných přání. Každý rok veřejnost pomáhá Ježíškovi s dárky pro dětské i seniorské pacienty. Můžete přispět i vy, stačí si vybrat dárek, koupit ho a doručit do FN Plzeň nejpozději do 20. prosince.

Strom najdete na webu www.fnplzen.cz/strom-prani, kde svítí jednotlivé ozdoby s přáníčky. „V našem stromu máme konkrétní přání pacientů dětského hematologicko-onkologického oddělení (ozdoby č.1-7). V jiných ozdobičkách (č. 8-18) jsou další oddělení, kde se léčí děti s úrazy nebo jinou nečekanou chorobou. Hvězda v sobě ukrývá přání pro malé pacienty na Dětské klinice. Pod ozdobou č. 19 jsou dárky, kterými můžete udělat radost seniorům, kteří jsou dlouhodobě hospitalizovaní ve FN Plzeň. Celkem na těchto sedmi odděleních leží bezmála 200 seniorů, kteří ze zdravotních důvodů nemohou trávit vánoční svátky doma se svými blízkými,“ popisuje mluvčí FN Plzeň Gabriela Levorová.

Jak postupovat?

Vyberte pacienta nebo oddělení a zarezervujete nákup dárku. Je zapotřebí, aby byl dárek předán do FN Plzeň do sedmi dnů od data rezervace. „Pokud se stane, že z jakéhokoli důvodu nebudete moci dárek koupit a zarezervovali jste ho, kontaktujte oddělení tiskové mluvčí. Je důležité, aby obdarovaní nebyli zklamaní,“ upozorňuje Levorová s tím, že dárky je třeba předat nejpozději do úterý 20. prosince do 14 hodin a přiložit ke každému balíčku cedulku, komu je určený a kontaktní údaje dárce.