Potvrzeno. Hnutí ANO povede do komunálních voleb Roman Zarzycký. Kdo bude lídrem na obvodech?

Zveřejněno v Politika
Od - čtvrtek, 12. květen 2022 18:37
Potvrzeno. Hnutí ANO povede do komunálních voleb Roman Zarzycký. Kdo bude lídrem na obvodech? Lucie Kantorová, Eliška Bartáková a Stania Černá (zleva) jsou v pořadí 2.-4. na kandidátní listině pro Plzeň-město. Foto: se souhlasem R. Zarzyckého

Lídrem kandidátky hnutí ANO pro podzimní komunální volby a kandidátem na primátora Plzně bude Roman Zarzycký. Nominace z oblastního sněmu potvrdil čtvrteční krajský sněm. 

Současný první náměstek primátora Zarzycký získal podporu všech delegátů. "Mám skvělý a vyzkoušený tým, ve kterém nechybí lidé, kteří mají Plzeň ve svém srdci. Věřím opět ve vítězství," uvedl Zarzycký. Podle něj bude hnutí ANO v Plzni, na městských obvodech, ale také ve většině měst a obcí v Plzeňském kraji kandidovat ve formaci s nezávislými kandidáty.

Krajský sněm schválil také lídry na jednotlivých městských obvodech. Na prvním obvodě se jedničkou stala Ivana Bubeníčková, na druhém obvodě Jindřich Blažek, post současného starosty centrálního obvodu bude obhajovat David Procházka, stejně jako na Doubravce Tomáš Soukup. V šestém obvodě je lídrem Michal Hausner, na osmém obvodě pak bude jedničkou na kandidátce Ivana Ottová. "V Plzni i na obvodech máme své zástupce, kteří čtyři roky poctivě pracovali pro naše město," dodal Zarzycký.

Zarzycký zároveň potvrdil, že hnutí už vybralo kandidáta do Senátu v obvodu číslo 7. "Jeho jméno ale oznámím v červnu," doplnil.

Hnutí ANO pod vedením Romana Zarzyckého zvítězilo v posledních komunálních volbách v roce 2018. ANO volilo 22,2 procenta lidí, ODS 22,11 procenta, což oběma vyneslo 13 mandátů. Po dlouhém jednání se ale nakonec stal primátorem Martin Baxa (ODS), Zarzyckému připadl post prvního náměstka. Koalici nakonec utvořilo vítězné hnutí ANO s druhou ODS, které doplnila ještě TOP 09 a ČSSD.