Ve Vejprnicích u Plzně vzniká nová čtvrť rodinných domů Na Křížení cest. Oficiální zahájení stavby příměstského bydlení developerskou společností LoopWay doprovázelo ve čtvrtek 12. května položení základního kamene za účasti zástupců architektonického Ateliéru k světu. „Na konci minulého roku byl dokončen archeologický průzkum, který rozšířil poznatky o pravěkém osídlení okolí Vejprnic a prokázal stopy drobné pravěké aktivity. Začátek letošního roku už ale patřil stavebním pracím a přípravě jednotlivých přípojek. Nyní už je výstavba domů v plném proudu,“ říká k zahájení stavby Richard Myslivec, architekt, stavař a spolumajitel LoopWay s.r.o.
Téměř 40 rodinných domů
Stavba projektu je rozdělena do dvou etap. Aktuálně je zahájena první Náves-sever, jejíž dokončení je v plánu na začátku roku 2024. Se zahájením druhé etapy Náves-jih se počítá na začátek roku 2023, hotová bude v roce 2025. Na ploše o rozloze necelých tří hektarů tak za tři roky vyroste téměř 40 rodinných domů. Ty jsou nabízeny ve dvou dispozičních řešeních s obytnou plochou od 112 m2 a náleží k nim také zahrada s terasou a prostorná garáž, nebo kryté stání. Všechny domy jsou navrženy s důrazem na udržitelnost a moderní technologie.
„Současná situace, kdy inflace dosahuje dvojciferných hodnot, není přechodná, ale může přetrvávat roky. Věřím proto, že investice do vlastního bydlení na předměstí Plzně je tím správným bezpečným přístavem pro rodinné úspory," říká Petr Vomastek, realitní a obchodní investor a spoluzakladatel společnosti LoopWay s.r.o.
Bydlení s duší venkova
Domy Na Křížení cest jako první v Česku využívají řešení řetězové výstavby. Rozestupy mezi domy a sklon střechy zajišťují dostatek přirozeného denního světla a díky promyšlené dispozici staveb vzniká potřebné soukromí. Svým řešením se vrací ke kořenům české vesnice – k harmonickému spojení člověka a přírody, starého a nového. Život v prostředí navrženém v duchu tradiční české vesnice umožňuje plnohodnotný život a rozvoj sousedských vztahů. Zástavba je navržena tak, aby k sobě lidé měli blíž. Společné prostory mezi domy doplní dostatek zeleně, stojany na kola, herní a cvičební prvky nebo lavičky se stoly a ohništěm.
„Cílem našeho návrhu je sjednocení ploch. Auta a chodci se tu pohybují ve stejném prostoru. Vyžaduje to ohleduplnost a potřebu se chovat ve čtvrti jako ten, komu na místě záleží. Majitelé domů v ní nejsou na návštěvě - bydlí tu a pořád se sem budou vracet,“ dodává Jakub Mareš, architekt Ateliéru k světu.
PR