Prohrávali o dvě branky, nakonec odvezli hokejisté Plzně z ledu mistra bod

Od - neděle, 6. říjen 2024 21:52
Prohrávali o dvě branky, nakonec odvezli hokejisté Plzně z ledu mistra bod Foto: HC Škoda Plzeň

Až samostatné nájezdy rozhodly utkání 9. kola hokejové extraligy mezi Třincem a Plzní. Západočeši prohrávali v zápase 0:2, nakonec zvládli duel otočit, hosté ale nakonec poslali duel do prodloužení. O vítězi tak rozhodly až nájezdy, v nichž se za indiány prosadil pouze Matýs, zatímco za Oceláře Teplý s Hudáčkem.

Duel devátého kola Tipsport extraligy začal pěkně zostra. Již po pětašedesáti vteřinách hry zastavili domácí útok Škody a rychle otočili hru. Sám před Malíka se protáhl Nestrašil, ještě ale kotouč podržel a naservíroval jej jako na zlatém podnose pro Marka Daňa, který měl již snadnou úlohu. Plzeň odpověděla Lalancettem, jehož pokus zblízka mířil těsně nad, vzápětí Rubinse z mezikruží vychytal špičkou betonu Kacetl. A tak udeřilo opět na druhé straně. Libor Hudáček se dostal mezi beky Západočechů, byl tísněn, tak zvolil rychlou střelu a zamířil milimetrově přesně.

Jenže v prostřední části přišlo drama. Hostům pomohla početní výhoda, ve které se do puku mohutně opřel Petr Zámorský a i  s přispěním teče zřejmě Nestrašila skončil černý nesmysl až v síti. Po chvilce navíc mohl vyrovnat Holešinský, kterému na pravý kruh předložil Klepiš, Kacetl se stihl přemístit. Hrozil ale také Třinec. Čacho se trhl po pravé straně, oslovil mezi kruhy Draveckého, svůj tým nad vodou nadále držel Malík. Stejně jako po chvilce, když si poradil s Daňovým pokusem v situaci dva na jednoho a i dorážkou Hudáčka.

Poslední třetina započala vyrovnáním skóre zásluhou Jana Skoka, když jeho pokus od modré muž s maskou Ocelářů zřejmě vůbec neviděl. A nemohl mít nárok ani proti Janu Schleissovi. Klepiš zavezl kotouč do pásma, předal jej zpoza branky před ní k levé tyči Matýsovi, kterého ještě Kacetl vychytal. Leč touš se odrazil vzduchem před něj právě k plzeňskému kapitánovi, jenž jej baseballově poslal do sítě. Za nedlouho poté Simon vybojoval puk v útočné třetině, vyměnil si jej s Urbanem a vypálil z osy hřiště, náskok modrobílých ale nenavýšil. Nakonec velké drama základní hrací doba nerozhodla. Nedomlel obkroužil branku a jal se rychle zakončovat, touš se poté odrazil k Miloši Romanovi, jenž poslal duel do prodloužení. V něm mohl rozhodnout Schleiss, v úniku ale svižnou střelu poslal těsně mimo. V samostatných nájezdech uspěl za indiány pouze Matýs, a protože za Třinec Teplý a Libor Hudáček, odvážejí si Západočeši z mistrovského ledu jeden bod.