První Nor v klubové historii. Útok Energie posílí účastník mistrovství světa i olympiády

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 31. květen 2024 14:42
První Nor v klubové historii. Útok Energie posílí účastník mistrovství světa i olympiády Zdroj: HC Energie Karlovy Vary

Ofenziva Energie hlásí další zajímavé jméno. Její řady posílí pětinásobný účastník mistrovství světa, který si zahrál i na olympijských hrách, útočník Eirik Salsten.

Devětadvacetiletý útočník přichází do Karlových Varů z norského Storhamaru, ve kterém strávil posledních šest sezon. V letošním ročníku pomohl klubu k vítězství v tamní soutěži, byl vyhlášen nejlepším hráčem play-off a jak by také ne, jen ve vyřazovacích bojích zapsal 18 bodů ve 14 zápasech, k tomu přidal dalších 46 bodů v základní části soutěže.

Rodák z Osla si navíc vysokou produktivitu udržuje pravidelně, 595 odehraných utkání a 347 bodů, to je slušná vizitka. Na Salstena teď ale čeká velká výzva, poprvé v kariéře opustí rodnou zemi a vydá se vyzkoušet náročnou Tipsport extraligu.

„Eirik je typem hráče, který hraje oboustranně dobrý hokej, umí zahrát dopředu i dozadu, je platný jak v přesilovce, tak i v oslabení. Je to poctivý hráč, který nám zapadá do systému a nebojí se jít i do míst, kde to bolí,“ hodnotí nejnovější akvizici hlavní trenér Pavel Patera.

Salsten patří k pravidelným reprezentantům své země. Jak už jsme uvedli v úvodu, na svém kontě má už pět světových šampionátů i účast na olympiádě. Z právě skončeného mistrovství světa si ho dobře pamatují i Češi, ve vzájemné duelu ve skupině totiž skóroval.

„V první řadě se velmi těším na novou sezónu a na setkání s novými spoluhráči. Také jsem slyšel mnoho skvělých věcí o Karlových Varech jako o městě. Můj bývalý spoluhráč v Norsku, Jakub Kindl, říkal, že je to město pramenů a že je krásné. Nemůžu se dočkat, až ho uvidím,“ nemůže se dočkat angažmá na západě Čech Eirik Salsten.

Zkušený norský reprezentant se k A-týmu Energie připojí závěrem července, stejně jako ostatní zahraniční akvizice mužstva, a zapojí se do přípravy na ledě. Suchou přípravu absolvuje v rodné zemi, avšak s pokyny a pod dohledem trenérského štábu karlovarského mužstva.

Eirik Salsten na západě Čech podepsal roční smlouvu s platností do 30. dubna 2025.