Respirátory jsou zpět, krizový štáb kraje vydal doporučení. Kde je znovu budeme nosit?

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 29. červenec 2022 12:13
Respirátory jsou zpět, krizový štáb kraje vydal doporučení. Kde je znovu budeme nosit? ilustrační. Foto: pixabay

Doporučení nosit ochranné prostředky dýchacích cest ve zdravotnických a sociálních zařízeních vydal dnes po svém jednání Krizový štáb Plzeňského kraje. Informovala o tom jeho mluvčí Helena Frintová.

„Toto opatření jsme se rozhodli přijmout na základě doporučení Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje. Je určeno pro pacienty ambulantních zdravotnických zařízení, personál lůžkových zdravotnických zařízení na odděleních, kde je primárně pečováno o pacienty ohrožené jinou závažnou nemocí, a pro osoby navštěvující pacienty hospitalizované v lůžkových zdravotnických zařízeních. Dále  u personálu poskytovatelů sociálních služeb na odděleních, kde je pečováno, stejně jako v nemocnicích o ty, kteří mají oslabenou imunitu a dlouhodobě ležící, kteří jsou více ohroženi nemocemi, i pro návštěvy,“ upřesnil hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták s tím, že dle doporučení musí respirátor krýt ústa i nos a přiléhat k obličeji.

Počet nově odhalených nových nákaz se denně pohybuje kolem 100 až 120 případů, situace v nemocnicích je ale zatím poklidná. „Vyzýváme občany, aby v případě, že se necítí dobře, zdravotnická a sociální zařízení nenavštěvovali,“ doplnil ředitel Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje Michal Bartoš. Pozitivita provedených testů na covid je totiž podle něho poměrně vysoká a nelze zatím odhadnout, jak se projeví subvarianty viru.

Ve Fakultní nemocnici je aktuálně hospitalizováno 34 pozitivních pacientů, většina ve standardní péči a stejně tak je tomu i v krajských nemocnicích, kde je hospitalizováno 39 pacientů.