Silničáři měli znovu klidnější noc. Alespoň jsme mohli opravit techniku, říká jejich dispečer

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 10. únor 2021 08:49

V Plzeňském kraji poprvé po dvou dnech v noci nesněžilo. Všechny hlavní tahy jsou dnes vymrzlé a suché, v úterý je silničáři všechny uklidili. Teploty se pohybují mezi minus deseti až minus osmi stupni Celsia. V regionu není silnější vítr. Informoval o tom dispečer krajských silničářů Jiří Slapnička. Všem řidičům doporučil i dnes zvýšenou opatrnost. Přibývají střety aut se zvěří, hlavně nad ránem na lesních silnicích.

"Ve vyšších polohách, kde se sype kamennou drtí, je stále uježděná vrstva sněhu. Tam, kde se sype sůl, což je zhruba na třech čtvrtinách silnic, by měl být všude černý asfalt," uvedl dispečer. Silničáři dnes vyjížděli pro jistotu jen do horských oblastí, kde se silnice udržují drtí. V ostatních částech regionu mohly zůstat v depech. "Po dvou dnech plného nasazení tak můžeme opravit vše, co se nastřádalo, jako jsou prasklé hadice, trubky a hlavně problémy s elektrikou kvůli soli," uvedl.

Policisté dnes ráno nevyjížděli k žádné vážné dopravní nehodě způsobené počasím. Přibývá ale střetů se zvěří, zejména s divokými prasaty. Největší nebezpečí podle Slapničky hrozí na úzkých vozovkách v lesích v brzkých ranních hodinách, a to i v okolí Plzně, například u Tymákova. Zvěř se stahuje k silnicím a nepomáhají ji odhánět ani modrá odrazová sklíčka na patnících, takzvaná plašidla.

"Zajímavé je, že v Železné Rudě bylo dnes ráno minus pět stupňů a dole v Klatovech minus devět," řekl dispečer. V kraji má mrznout až do víkendu. Sníh by se mohl padat opět dnes večer.

čtk