Sklepy v plzeňské zoo obsadila strašidla

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 2. září 2020 21:51
IMG-20200902-WA0000 Výstavu otevřeli 1. náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký, ředitel Muzea strašidel a autor strašidel, Zdeněk Zajíček a ředitel Zoo a BZ Jiří Trávníček. 

Novými stálými obyvateli nejtemnější chodby ve sklepení statku Lüftnerka jsou Morana, Mokoš, Čert, Hejkal a Polednice.

Strašidelné sklepení vzniklo prvotně na popud místních ošetřovatelů ze statku Lüftnerka, kteří měli pocit, že ten sklep je natolik opuštěný, že by si zasloužil větší pozornost. Všichni noví obyvatelé mají svou charakteristiku pro návštěvníky přiloženou na popisných tabulích.

Na vytvoření strašidel se podílela Lucie Kotasová z Muzea strašidel a iniciátorkou akce je pracovnice ZOO Plzeň Kateřina Misíková. "Začala jsem vymýšlet ryze česká strašidla, která by se do této expozice hodila. Je pravdou, že naše historie a mytologie je natolik bohatá, že je skutečně z čeho vybírat" řekla Misíková. Vybrat prvních pět strašidel tak podle ní bylo velmi obtížné. Autoři se snažili najít ta, která děti znají a jsou pro ně největším strašákem. Ředitel ZOO Jiří Trávníček shromážděným dětem slíbil, že se zoo pokusí najít ještě jiné prostory, které by mohla obsadit další strašidla. Hodit by se k tomu mohla například někdejší kovárna a další místa.

Fotogalerie