Sportmanie o sobě dává vědět

Zveřejněno v Sport
Od - pátek, 21. červen 2024 12:32

Média

Oblíbená Sportmanie se sice uskuteční v Plzni až v srpnu, ale už teď startují v bývalých okresních městech kraje její roadshow, která na tento sportovní svátek upozornit a nalákat lidi. Ta první se uskutečnila tento týden v Rokycanech.

Masarykovo náměstí v Rokycanech se změnilo v jedno velké sportoviště, které zaplnily děti ze základních a mateřských škol. „Jedná se o roadshow Sportmanie v Plzeňském kraji. My také navštěvujeme velká okresní města, jako jsou například Rokycany, Klatovy, Tachov nebo Domažlice. Je to z toho důvodu abychom v regionu ukázali Sportmanii, nicméně Sportmanie už má takové jméno, že ji nemusíme víc ukazovat, ale rádi děláme tyto akce, protože přijdou děti ze základních škol, mateřských škol a odpoledne rodiče s dětmi,“ řekl radní města Plzně pro sport Tomáš Morávek.

Plzeňská Sportmanie už dávno překročila hranice města. To je také důvod, proč ji podporuje i Plzeňský kraj. „Je to nesmírně důležité. Já jsem rád, že ten projekt Sportmanie se nám podařil vlastně už před několika lety dostat právě do měst, nejen do Plzně, ale dostat právě do těch bývalých okresních měst, jako jsou třeba dnes Rokycany. A to je vlastně ten prostor ukázat dětem, co vše mohou dělat, že to nejsou jen ty sporty, které třeba znají z televize, ale jsou to třeba i ty méně známé sporty,“ vysvětlil hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Roadshow se stala inspirací pro město Rokycany, které se rozhodlo, že rozšíří své sportovní zázemí. „Tady za námi vidíte parkourové překážky, vloni tady byly poprvé a mělo to obrovský úspěch, tak se město rozhodlo, že v prostorách, kde máme skateboardové hřiště, v pátek otvíráme pumtrackové hřiště, vybudujeme v příštím roce i parkourové hřiště pro mládež,“ nastínil plány města starosta Rokycan Tomáš Rada.

Sportmanie se v Plzni uskuteční ve dnech od 17. do 25. srpna.

Sportmanie o sobě dává vědět. foto TV ZAK