Třígólový první poločas zajistil Viktorii postup do semifinále domácího poháru

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 4. březen 2020 20:18
bogbog_kopi_MBL_MOL_1920 Foto: FCVP

Výbornou formu potvrdili fotbalisté Viktorie Plzeň také ve čtvrtfinále MOL Cupu. Na domácím hřišti porazili Mladou Boleslav 4:2, základ k vysoké výhře položili Západočeši už v první půli, kdy se prosadili hned třikrát.

Viktoria nastoupila do zápasu v očekávané základní jedenáctce. Jediným překvapením byla změna na postu stopera, kdy Hejdu nahradil Pernica. Od úvodních minut bylo jasně vidět, že chtějí Viktoriáni diktovat tempo zápasu. V 8. minutě si Západočeši vypracovali po pěkné kombinaci první šanci, Kalvachova střela ale nakonec Mikulcovi problémy nenadělala. Ve 14. minutě hostující obrana poprvé neuhlídala vysokého Beauguela, francouzský kanonýr naštěstí pro hosty nezacílil přesně. Poté se začala hra více kouskovat a také Boleslavští měli náznaky šancí. Nakonec ale udeřilo na druhé straně. Křapku obral o míč Jan Kopic a přesnou střelou do protipohybu poslal Viktorii do vedení. Ve 38. minutě si Kopic připsal ke gólu i asistenci. Jeho střelu totiž tečoval nekompromisně a hodně obratně do sítě Jean David Beauguel. Plzeň byla dál aktivní a nebyla daleko od další branky. Ránu Buchy ale Mikulec vyrazil. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za stavu 2:0, pohrál si Kayamba na levém křídle se svým obráncem a k protější tyči trefil přesně.

Pokud někdo čekal, že se Mladoboleslavští ještě vzchopí, mýlil se. Ve 49. minutě Viktoria zvýšila skóre už na 4:0 poté, co Radim Řezník dostal až příliš prostoru a skákavou střelou překvapil Mikulce. A s hosty mohlo být ještě hůř, kdyby Kayambův obstřel byl přecijen o něco přesnější, nebo kdyby si střídající Chorý neukrojil až moc velké sousto a nestačila se obrana hostů vrátit. V 65. minutě pak předvedli hezkou kombinaci Kovařík s Kopicem, druhý jmenovaný těsně minul. Hosté, kteří působili velmi odevzdaně, se dočkali v 77. minutě.  Nejprve Hruška vychytal Zeleného, odražený míč ale napálil do sítě Budínský. V 84. minutě po faulu na Chorého odpískal rozhodčí Orel pokutový kop. Sám faulovaný ho ovšem neproměnil. A naopak na druhé straně téměř ihned po rozehrání snížil už na 2:4 dalekonosnou střelou Budínský. Víc už toho ovšem hosté nestihli, Viktoria drama nepřipustila a zaslouženě postupuje do semifinále MOL Cupu.