Tvrdý náraz reality. Plzeň nestačila na lídra z Pardubic

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 17. listopad 2023 18:51
Tvrdý náraz reality. Plzeň nestačila na lídra z Pardubic Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté vůbec nezvládli utkání 19. kola s vedoucím celkem tabulky z Pardubic, když na domácím ledě podlehli Pardubicím 1:6. Tři branky dostali Západočeši v oslabení, jeden pak ve vlastní přesilovce. Jedinou trefu Škody měl na svědomí Petr Zámorský.

Úvod zápasu Plzni výrazně zkomplikovala vysoká hůl Piskáčka, po níž dostalo Dynamo k dispozici čtyřminutovou početní výhodu. Východočeši se nejprve spíše trápili, naopak mohli inkasovat, když ujel do brejku Lev s Houdkem, druhý jmenovaný ale rozvlnil jen boční síť. Ve 4. minutě už hosté udeřili. Říčka dostal puk na levý kruh a i s trochou štěstí procedil puk mezi Hlavajovy betony. Dlouho pak nebyly k vidění žádné větší příležitosti s výjimkou Hykova úniku v 17. minutě, až přišla 18. minuta, chyba Škody v rozehrávce a následné přečíslení 3 na 2 využil bekhendovou kličkou Kousal. 74 vteřin před první sirénou se ale dočkali i domácí. Po buly vypálil od modré tvrdě Petr Zámorský a Will neměl nárok.

Ani druhá třetina příliš šancí nepřinesla. Ve 28. minutě se hezkou individuální akcí prezentoval domácí Söderlund, zakončení mu ale příliš nevyšlo. Krátce před polovinou utkání tak znovu udeřili produktivní hráči Dynama. Hned po buly vypálil nechytatelně nad rameno Hlavaje Paulovič. Ve 36. minutě mohlo být s indiány ještě hůř, kdyby Musil neztroskotal na Hlavajovi.

Ve třetí třetině už se jen prohlubovalo plzeňské trápení. Pardubice hrály přesně to, co jim stačilo a ve 46. minutě využily další přesilovku. Růžek branky tentokrát vymetl Říčka. Stejná situace se pak opakovala i o čtyři minuty později. Říčka opět v početní výhodě trefil šibenici. Marnost Škody se potvrdila v 57. minutě, kdy indiánům ujel ve vlastní přesilovce Říčka, hravě si poradil s Rekonenem a dokonal hattrick.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "Známe sílu Pardubic, začátek jsme si nějak představovali, bohuže přišlo zbytečné vyloučení. Přesto kluci bojovali, po zbytečné chybě jsme inkasovali druhý nešťastný gól. Ke konci třetiny jsme se ještě dostali do zápasu, bylo to slušně rozehrané. Souhlasím, že rozhodl třetí gól. Pak jsme měli šance, ale Pardubice perfektně blokovaly střely od modré, pak už to bylo těžké. Třetí třetinu už si Pardubice pohlídaly. Kluci bojovali, nemůžeme říci, že nechtěli. Děkujeme divákům, že přišli."