Zveřejněno v Sport ZAK
Od - sobota, 18. listopad 2023 10:29
Zámorský po debaklu s Pardubicemi: Zlé, žalostné, příště musí nastoupit jiný tým ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Zápas, na který budou chtít hodně rychle zapomenout, sehráli hokejisté Plzně doma proti Pardubicím. Před více než 6500 tisíci diváky prohráli 1:6. Utkání rozhodly zejména přesilovky, hráči Dynama využili tři, zatímco indiáni ani jednu, navíc při jedné z nich sami inkasovali. "Bylo to žalostné," přiznával jediný plzeňský střelec Petr Zámorský.

Rozhodla zápas kvalita v zakončení?
Na tohle doplácíme už několikátý zápas. Dneska se to ukázalo. To, že budou dobře blokovat, jsme věděli, bohužel jsme na to recept ale žádný nanašli.

Ráz utkání určily i speciální týmy. Pardubice využily tři přesilovky, daly gól v oslabení. Vy jste naopak nevyužili žádnou z pěti přesilovek..
Také zlé. Musíme se na to zaměřit. Poslední zápasy před pauzou to docela šlo. Dneska bylo i oslabení zlé. Oba speciální týmy musíme radikálně zlepšit.

Hattrickem vás skolil Robert Říčka. Vy ho dobře znáte, co na to říkáte?
Boba znám samozřejmě dlouho, byli jsme spolu na Spartě. Gratuloval jsem mu po zápase, i když jsme kvůli tomu takhle dostali. Přeji mu, ať se daří. Dneska jsme ho prostě neubránili.

Je těžké bránit tým, kde jsou produktivní všechny čtyři pětky?
Pardubice kvalitu mají, nicméně bych se spíš zaměřil na naší hru. Bylo to žalostné. Hlavně třetí třetina.

Z tribuny se zdálo, že jste navíc nehráli příliš tvrdě a Pardubice zápas ani nebolel. Máte podobný pohled?
Souhlasím. Několik aspektů hry nám nevyšlo. Tohle byl jeden z nich. Těžko se mi to hodnotí.

Nešetřili jste v závěru za jasného stavu už trochu i síly?
Vůbec ne. Šli jsme do třetí třetiny s tím, že je to hratelné. Říkali jsme si, že potřebujeme urvat každý bod. Pak tam vejdeme a vypadá to, jak vypadá. Špatné.

S Pardubicemi to byla čtvrtá porážka v řadě. Jak hledat morální sílu?
Nezbývá nám, než dobře potrénovat a naladit se na Kladno. To je soupeř kolem nás. Hraje se o strašně důležité body. Chceme tři. Tento špatný výkon si rozebereme, v neděli musí nastoupit absolutně jiný tým.