U Bečova nad Teplou havaroval nákladní automobil, škoda přesáhne 400 tisíc korun

Zveřejněno v Krimi západ
Od - čtvrtek, 6. duben 2023 16:21
U Bečova nad Teplou havaroval nákladní automobil, škoda přesáhne 400 tisíc korun Foto: Policie ČR

Ve středu 5. dubna kolem třetí hodiny ranní došlo na pozemní komunikaci I/20 u Bečova nad Teplou k dopravní nehodě nákladního automobilu. Při dopravní nehodě utrpěl třicetiletý řidič zranění, se kterými byl převezen Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na částku přibližně 420 tisíc korun. 

Třicetiletý řidič nákladního automobilu značky Volvo jedoucí ve směru od Karlových Varů do Plzně při projíždění pravotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost a vjel k pravému okraji vozovky. 

"Následkem najetí na krajnici došlo k rozhoupání návěsu, který byl naložen popelem. Řidiči se bohužel nepodařilo vozidlo vyrovnat a celá jízdní souprava se tak převrátila na pravý bok do silničního příkopu. Při převrácení došlo k nárazu kabiny vozidla do stromu. Pozemní komunikace byla v době vyšetřování dopravní nehody zcela uzavřena a policisté na místě řídili dopravu," uvedl mluvčí policie Jan Bílek.

Řidič se po dopravní nehodě podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.