V celém Plzeňském kraji po měsíci sněžilo a mrzlo, řidiče i silničáře počasí zaskočilo

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 6. duben 2021 12:09

V celém Plzeňském kraji po téměř měsíci opět sněží. Teploty se pohybují do minus čtyř stupňů Celsia. Mrznout s přeháňkami by mělo ještě dva dny, zejména ráno a dopoledne. Všechny silnice jsou sjízdné, nehody nejsou hlášené, řekl dispečer krajské správy a údržby silnic Jiří Slapnička. Sněžení, které začalo kolem 06:00, postupně do 09:00 ustává.

V regionu nepadly necelé dva centimetry sněhu. Posypové vozy silničářů vyjely dnes ze všech středisek, ale ne všechny. "Silnice jsou ošetřené. Řidiči by měli dát pozor zejména v odlehlých místech, kam se vozy třeba ještě nedostaly," uvedl.

Silničáři v regionu už přitom díky déle trvajícímu teplému počasí "přezbrojovali" techniku na léto, v terénu už nebyli kvůli nepřízni počasí téměř měsíc. "Takové počasí jsme nečekali, když už bylo tak hezky," dodal dispečer.

Řidiči byli na sníh nepřipravení

Nepříznivé podmínky zaskočily i řidiče. Už před 7. hodinou vyjížděly záchranné složky mezi Plasy a Hadačku, kde havarovalo osobní auto. "Zhruba 2 kilometry za obcí Plasy směrem na Kralovice v pravotočivé zatáčce dostal řidič smyk, následně na přímém úseku silnice přejel do protisměru, kde havaroval do levého silničního příkopu," popsala nehodu policejní mluvčí Eva Červenková. Mladík naštěstí utrpěl jen drobná poranění. "Muže ročník 1998 převážíme s lehčími zraněními do Fakultní nemocnice na Lochotíně," uvedla mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.

Další nehoda se zraněním se stala mezi Těškovem a Lhotou pod Radčem na Rokycansku. I tam zasahovaly  všechny záchranné složky při havárii osobního auta. "Žena ročník 1974 je s lehčím zraněním transportována do Rokycanské nemocnice," dodala Svobodová.