Projekt měl původně tři varianty. První z nich se měla stát světelnou site-specific instalací nazvanou Light Plan, která by byla výsledkem prostorového poměřování interiéru bývalého kostela sv. Vavřince v Klatovech a nalézáním skrytého vnitřního řádu této pozoruhodné barokní stavby. Jeho přízemní členitá světelná kresba měla být uskutečněná v celé ploše kostela a mohla se pro diváka stát vodítkem k chápání historického kontextu i překážkou modelující jeho pohyb. Volně odkazuje k prostorovému uvažování „Raum Planu“ architekta Adolfa Loose. Druhá varianta měla v několika vertikálách ještě zdůraznit sugestivní výšku chrámové lodi, vyvolávající pocit pokory a odevzdání. V třetí, nakonec vybrané variantě nazvané Strukturace prostoru, prochází přerušovaná diagonála prostorem od chóru až k bývalému oltáři, což návštěvníkům výstavy umožňuje vnímat monumentální architekturu zbavenou původní funkce novým způsobem.
Instalace umocňuje nádherný vnitřní prostor kostela. Jde vlastně o rozsvícené zářivky navlečené na šňůře, která prochází celým prostorem kostela jakoby našikmo.
Pavel Korbička dokáže své představy využít do všech důsledků a vyjádřit je co nejúspornějšími prostředky. Pracuje s prostorem, světlem a barvou, spojuje nové i klasické technologie. Daří se mu dosáhnout napětí mezi objekty či instalacemi a prostředím, do kterého je umísťuje. A příliš nezáleží na tom, zda jde o interiéry nebo exteriéry. Jeho sochy jsou jen zdánlivě statické, pohyb v nich totiž hraje velmi důležitou roli. Jde však o pohyb diváků kolem nich nebo v jejich vnitřku. S každým krokem se mění poměry mezi světly a barevnými tóny. Autorův projev tak nabývá na dynamice, celkovou kompozici vnímáme z každého pohledu někdy až překvapivě odlišně.
Autor se často věnuje právě světelným instalacím v různých prostorách a vytváří také pohybové performance.
Pavel Korbička má za sebou řadu instalací v galerijním i veřejném prostoru u nás i v zahraničí (Praha, Brno, Berlín, Barcelona, Klatovy, Frýdek – Místek, Dolní Kounice, Opava, Liberec, Trnava,….), v nichž citlivě reaguje na jeho charakteristické vlastnosti a dokaże je zdůraznit a ozvláštnit. Nevypráví příběhy, jeho tvorba je od nich naopak důsledně očištěná, skýtá vizuální i duchovní zážitky. Zajímají ho základní fyzikální procesy, které je těžké srovnávat s daleko složitějšími (a hojně užívanými) dnešními technologiemi. Zároveň má svou osobitou filozofii, s níž dokáže jednoduchými prostředky vystihnout komplikované vztahy a situace.
Klatovský kostel, který patří městu, byl postavený ve 14. století na místě starší svatyně. Dlouhá léta chátral. Až na přelomu 80. a 90. let 20. století byl rozsáhle rekonstruován. Od roku 2000 je zpřístupněn a slouží jako kulturní prostor, kde jsou tři výstavy do roka.
Otevřeno je od úterý do neděle v čase 10:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00.