V sobotu západočeský region ožije sportem i tancem

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - pátek, 27. leden 2023 17:13
V sobotu západočeský region ožije sportem i tancem Ilustrační foto: FB Splašené Bothasky

Pohyb je zdravý ve všech formách, ať už si vyrazíte na turistický výšlap nebo jen na lehkou procházku na čerstvém vzduchu, nebo rozpohybujete tělo na bále. Stačí si jen vybrat.

Splašené Bothasky zvou na výšlap na Malý a Velký Falkenstein 22 km / 1327 m. n. m.
Jedná se o náhradní termín za původně plánovaný výšlap 14. ledna. Trasa je ověřená, opravdu krásná a na konci navštíví účastníci restauraci Schutzhaus Falkenstein. Platba kartou není možná, proto je třeba mít s sebou eura v hotovosti na jídlo a pití. Organizátoři doporučují vzít si vysoké boty, svačinu, čelovku a turistické hůlky. Sraz je v 9:00 na Parkplatz Kreuzstraßl, konec akce se předpokládá v 17:30.

Připravené jsou dvě trasy:

  • Plnotučná trasa - Malý a Velký Falkenstein (délka 22,2 km, čas přibližně 8:41 h)
  • Nízkotučná trasa - Velký Falkenstein (délka 12,9 km, čas 5:00 h)

Turistická vycházka s KČT
Domažlický odbor Klubu českých turistů zve na vycházku v sobotu 28. ledna. Sraz je ve 13:00 „U Golema“. Trasa: Domažlice, Havlovice, Pila, Trhanov (8 km). Vede Petr Matějka.

Sousedská vycházka městem
Zajímají vás investice roku 2022 a 2023 v centru města Dobřany? Jak pokračuje rekonstrukce růžového domu a jak se proměnila farní stodola? Můžete se účastnit 17. sousedské vycházky městem spolu se starostou Martinem Sobotkou a místostarostkou Jaroslavou Umnerovou. Sraz je na parkovišti před radnicí ve 13:30.

Sokolský bál
Sokol Horní Bříza zve na svůj tradiční ples od 20:00. Sokolský bál se bude konat v sokolovně v Horní Bříze. Čeká vás bohatá tombola. K tanci a poslechu hraje MY2 Pavel & Renata. Vstupné 180,- Kč v předprodeji, 200,- Kč na místě.