Ve Škodalandu se chystá velká oslava Dne otců!

Zveřejněno v Z Plzně
Od - čtvrtek, 16. červen 2022 10:51

Tátové a dědové se budou moci po dvouleté covidové pauze znovu společně sejít se svými rodinami, aby oslavili svůj svátek. Speciální akci pro ně pořádá ve Škodalandu spolek Nošenky z Plzně za podpory Městského obvodu Plzeň 3 v neděli 19. června od 13 hodin.

DODvyska„Patřím mezi ty, kteří jsou bytostně přesvědčeni, že rodina je stavebním kamenem společnosti. Touto akcí chceme poděkovat nejen tatínkům a dědečkům, ale celým rodinám. Na premiérovém ročníku si užívaly i maminky s babičkami, ať už aktivně v soutěžích nebo jen při povzbuzování rodinných příslušníků. Na akci zavítali i už „velcí kluci“, kteří přivedli svého tátu na pivo, klobásu a dobrou rockovou muziku. A tak je to správné, a to je vlastně cíl této akce. Rodina by měla trávit více času společně,“ podotkl místostarosta MO Plzeň 3 Stanislav Šec.

Nedělní odpoledne odstartuje ve 13 hodin. Na pódiu se pak během odpoledne představí kapely DECODE, Rambanbám a Trilobit Rock. Návštěvníci se dále mohou těšit na bohatý doprovodný program, kde uvidí například skupinu historické zábavy Renegáti s historickým kolotočem, dětským koutkem a ukázkou střelby z luku, kuše nebo hodem oštěpem, nožem či sekerou. Skupina Zaklínač připraví svou vesničku ve stylu známé hry. K vidění budou i záchranné složky - hasiči i zdravotníci Český červený kříž, kteří zajistí bezpečnost akce, ale také osvětu i zábavu. Pro děti se chystá malování na obličej, tvořivé dílny a Klaunka Pepina. Tatínkové si s dětmi mohou vyrobit upomínkový předmět či vyzkoušet historická řemesla. Tatínkové zase ocení účast Pivotečky s jejich nabídkou piva nebo medovinu ze sklepa Medoviny Valkýra. 

Den otců není v našich zemích zatím příliš rozšířeným svátkem a začal se poprvé slavit v červnu roku 1910 na počest otce, který po smrti své manželky sám vychoval pět dětí. Tradici založila jeho dcera Sonora Smartová Doddová s tím, že toto ocenění si zaslouží i muži, kteří se o své děti a rodiny starají odpovědně a s láskou. Svátek je pohyblivý a připadá na každou třetí červnovou neděli.