Viktoria Plzeň ulovila nečekanou posilu, přichází mládežnický reprezentant

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 21. červen 2024 18:45
Viktoria Plzeň ulovila nečekanou posilu, přichází mládežnický reprezentant Foto: FCVP

Dvacetiletý český reprezentant do jednadvaceti let Christophe Kabongo se zapojil do letní přípravy Viktorie Plzeň a v nejbližších dnech by měl být zpečetěn jeho přestup z belgického Lommelu.

Dvacetiletý ofenzivní fotbalista má za sebou velmi zajímavou fotbalovou historii. Před čtyřmi lety odešel ze Sparty do Lommelu, který patří do skupiny City Football Group vlastníci mimo jiné například Manchester City, a právě do belgického klubu si stahuje talenty z celého světa. Poslední rok a půl pak odehrál na hostování ve slovenské nejvyšší soutěži v Podbrezové. Svými výkony si vysloužil i nominaci do českého národního týmu do jednadvaceti let, kde má bilanci šesti zápasů a čtyř branek.

Nyní se připojil k Viktorce a v nejbližších dnech by měl být zpečetěn jeho přestup do DOOSAN Areny. Připravena je pro něj čtyřletá smlouva. „Christophe již s týmem trénuje a měl by zasáhnout i do sobotního přípravného zápasu. Ladí se jen už detaily k uzavření přestupu,“ vysvětluje mluvčí klubu Václav Hanzlík.

„Jde o rychlostního ofenzivního hráče, který je navíc velmi variabilní. Sledovali jsme pozorně jeho výkony jak na Slovensku, tak i při zápasech české jedenadvacítky a hodně nás zaujal. Vidíme v něm do budoucna obrovský potenciál, proto jsme se rozhodli přivést jej do našeho týmu. Věřím, že brzy dojde k finálnímu dotažení přestupu,“ uvedl sportovní ředitel klubu Daniel Kolář.