Od - čtvrtek, 9. listopad 2023 20:45
Viktoria zdolala Dinamo Záhřeb i podruhé a slaví postup do osmifinále Konferenční ligy! Foto: FCVP

Deja vú. Stejně jako před dvěma týdny dokázali fotbalisté Plzně díky proměněné penaltě Tomáše Chorého porazit v základní skupině Evropské konferenční ligy Dinamo Záhřeb 1:0 a po čtyřech utkáních jsou stále stoprocentní. V nejrychlejším možném čase si tak zajistili postup do osmifinále soutěže, což se žádnému českému týmu v pohárech ještě nikdy nepovedlo.

Kouč Miroslav Koubek poslal do zápasu stejnou základní jedenáctku jako ve vítězném utkání na Slavii. Úvod zápasu přinesl spíše než pohledný fotbal boj o každý metr. Plzeňští se dostávali do tempa postupně a po rozpačitém úvodu dostali ve 24. minutě míč do sítě. Rozhodčí ale souboj Chorého s brankářem Zagoracem vyhodnotil poměrně přísně jako faul a gól vytáhlého útočníka neuznal. Ve 35. minutě už si ale stejný hráč spravil náladu. Mišič po rohovém kopu zahrál rukou a nařízený pokutový kop Chorý proměnil střelou k tyči. O tři minuty později si Viktoriáni vytvořili obrovský závar v pokutovém území, Jirkův pokus ale hosté stihli zablokovat a dorážka Cadua mířila mimo. V nastavení mohl přidat Chorý druhý gól, nedokázal ale zpracovat skvěle narýsovanou přihrávku Jirky a v podstatě o míč při zakončení zakopl.

Ve druhé půli Dinamo přidalo na své aktivitě a v 56. minutě pořádně zahrozilo, když z nebezpečné pozice pálil Špikič jen těsně mimo. Viktoria se soustředila výhradně defenzivu, což se ji málem vymstilo v 68. minutě. Staněk pouze vyrazil Mišičovu střelu a při následné dorážce přes něj přepadl. Jak ale ukázal VAR, chorvatský hráč si do Staňka naskočil, a tak se penalta nepískala. V 84. minutě se znovu připomněli i domácí, střela střídající Buchy ale minula prostor mezi třemi tyčemi. Ve třetí minutě nastavení přežili Západočeši svoji smrt. Kulenovič hlavou dostal míč do sítě, kvůli milimetrovému ofsajdu a dlouhém zkoumání byla vyrovnávací trefa odvolána. Nervózní závěrečné sekundy tak Viktoriáni přežili a nejrychlejším možným způsobem slaví přímý postup do osmifinále soutěže.