Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 23. srpen 2022 22:50
Vítej, Ligo mistrů! Plzeň slaví po skvělém obratu postup do nejslavnější klubové soutěže Foto: FCVP

Sen se splnil. Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v odvetném utkání play-off Ligy mistrů Karabach na domácí půdě 2:1 a slaví obrovský úspěch v podobě postupu do základní skupiny Ligy mistrů. Západočeši přitom po poločase prohrávali, pak ale v 58. minutě srovnal Jan Kopic a rozhodující gól vstřelil v 73. minutě Jan Kliment.

Plzeň nastoupila do zápasu hodně aktivně a už ve druhé minutě zahrozila. Skákavá Kalvachova střela z ideální pozice ale minula branku. Viktoria pak poměrně často zaměstnávala defenzivu hostů centry, které se ale hostům podařilo poměrně spolehlivě odvracet. Úvodní aktivita Západočechů opadla po 15 minutách a k vidění bylo na obou stranách hodně nepřesností. Oba brankáři neměli v podstatě žádnou velkou práci, až přišla 39. minuta. Po odvrácené standardní situaci se do míče opřel Ozobič a dokonale mířenou ránou zmrazil Štruncovy sady.

Začátek druhé půle nabídl místo fotbalu polehávanou hráčů Karabachu. Plzeňští se ale nenechali rozhodit a v 58. minutě srovnali stav. Gólman Magomedelijev špatně vyhodnotil situaci, nedostal se na hranici vápna k míči a Jan Kopic trefil opuštěnou branku. V 73. minutě bylo v Plzni ještě veseleji. Hosté podcenili centr Holíka, Mosquera ho vrátil zpět a Jan Kliment špičkou kopačky prostrčil míč do sítě. O dvě minuty později se hezkou přímočarou akcí prezentoval střídající Jirka, tentokrát ale gólman Magomedelijev dokázal zasáhnout. Pokud někdo čekal závěrečný tlak Karabachu, tak ten se nekonal. Viktoria hnaná 11 tisíci fanoušky už si svůj sen vzít nenechala.