Vítězná derniéra trenéra Bílka! Viktoriáni na závěr ligy vyloupili Letnou

Od - sobota, 27. květen 2023 17:58
Vítězná derniéra trenéra Bílka! Viktoriáni na závěr ligy vyloupili Letnou ilustrační. Foto: FC Viktoria Plzeň

S vědomím, že letošní ročník zakončí třetím místem, vstupovali Západočeši do posledního zápasu sezóny na pražské Letné. Utkání, které již o ničem nerozhodovalo, bylo symbolické zejména pro plzeňského trenéra Michala Bílka, pro něhož se jednalo o poslední duel na lavičce Viktorie. Plzeňané nakonec utkání ovládli zásluhou trefy Matěje Vydry 0:1.

Utkání na Letné začalo pozvolna. Úvod se odehrával spíše na středu hříště. První velkou šanci zápasu si připravila Sparta, a to když v 17. minutě svou střelou orazítkoval Jan Kuchta tyč plzeňské brány. O chvíli později se výborným zákrokem ukázal Jindřich Staněk po střele ze sparťanské standardní situace. Poté se začal první poločas opět odehrávat hlavně na středu hřiště a žádnou branku nenabídl. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas už přinesl první branku utkání. V 57. minutě poslal Lukáš Kalvach akrobaticky míč na Matěje Vydru a ten poslal přízemní střelou Viktorku do vedení. Viktoriáni se i v druhém poločase mohli spolehnout na dnes skvěle chytajícího brankáře Staňka.

Západočeši své těsné vedení udrželi až do konce a sezonu 2022/2023 uzavřeli vítězstvím na Spartě 0:1.