Vlakové nádraží i další místa obsadili policisté se samopaly!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 1. květen 2024 11:46
Vlakové nádraží i další místa obsadili policisté se samopaly! Foto: Policie ČR

V souvislosti s včerejším zasedáním vlády, kdy byla přijata preventivní bezpečnostní opatření v souvislosti s platným prvním stupněm ohrožení terorismem, budou policisté na území Plzeňského kraje, stejně tak jako na jiných místech v České republice, posilovat výkon služby u vytipovaných objektů nebo u vybraných sportovních,kulturních či společenských akcí. Hlídky se samopaly jsou tak aktuálně k vidění například na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni.

Podle policejní mluvčí Pavly Burešové bude výkon služby posílen i na některých dalších zájmových místech, která si svou povahou vyžadují vyšší pozornost. Přesná místa ale neuvedla. "Věnovat se budeme v rámci zvýšeného výkonu služby v souvislosti se silničními kontrolami mj. také převozu zbraní nebo pyrotechnickeho materiálu. Stejně tak se budou kolegové ze služby kriminální policie a vyšetřování zaměřovat např. na monitoring virtuálního prostředí a na případné projevy radikalizace ve společnosti," potvrdila.

Lidé na území Plzeňského kraje se tam mohou aktuálně setkat s policisty vybavenými balistickou ochranou a dlouhými zbraněmi. "Jejich působení v takové výstroji a výzbroji je ryze preventivním bezpečnostním opatřením. Naše hlídky v rámci zvýšeného výkonu služby bude moci veřejnost potkávat na území Plzeňského kraje na vytipovaných místech, akcích či u objektů od dnešního dne, a to včetně kolegů s balistickou ochranou a vyzbrojenými dlouhými zbraněmi," dodala Burešová s tím, že jedna z prvních akcí, které se tato přijatá preventivní bezpečnostní opatření budou týkat, jsou Slavnosti svobody, jež se budou konat v Plzni od 3. do 6. května.