Vyhlášení hudebních cen Žebřík se přesouvá na říjen

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 20. březen 2020 09:14
zebrik ilustrační

Opatření proti koronaviru zrušilo také 28. ročník udělování hudebních cen Žebřík v Plzni, které se mělo konat 13. března v plzeňském areálu DEPO2015. Organizátoři ihned přislíbili, že budou jednat o novém termínu. A ten našli. Nové vyhlášení se uskuteční 9. října.

"Žebřík do značné míry už proběhl, byla to dvouměsíční anketa, která zná svoje výsledky. Měli jsme je v pátek slavnostně odtajnit, je jasné, že termín nedodržíme, žádné vyhlášení nebude," prohlásil organizátor akce Jaroslav Hudec. Stalo se tak doslova jen pár minut poté, co vláda zakázala sportovní a kulturní akce s účastí přes 100 osob.

Organizátoři měli ale ihned jasno, že se vyhlášení uskuteční v náhradním termínu. "Fanoušci rozhodli o výsledcích ankety. Abychom je pouze někde vytiskli nebo na nějakém soukromém večírku pro méně než 100 lidí vyhlásili, to není ono. Rádi bychom se zamysleli nad možností najít náhradní termín," řekl Hudec.

Během šestihodinové akce se má vyhlašovat v devíti kategoriích celkem 27 cen a jedna zvláštní cena. Vystoupit měli například Monkey Business, Mňága a Žďorp, či Michal Prokop s Framus Five. V anketě se hlasuje ve dvou kolech, loni se hlasování zúčastnilo zhruba 10 tisíc fanoušků.