Výsledek je mrzutý, měli jsme dát čtyři nebo pět branek, prohlásil trenér Koubek. Při šanci Drity v závěru se modlil

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 27. červenec 2023 21:37
Výsledek je mrzutý, měli jsme dát čtyři nebo pět branek, prohlásil trenér Koubek. Při šanci Drity v závěru se modlil Foto: FCVP

Kvalita v koncovce, štěstí a dobrý den brankáře Smakiqii. To byly podle trenéra Viktorie Plzeň Miroslava Koubka hlavní příčiny toho, proč první utkání druhého předkola Konferenční ligy mezi Západočechy a kosovskou Dritou skončilo jen 0:0. "Výsledek je mrzutý," přiznal.

Jak hodnotit takový zápas?
Výsledek je mrzutý. Myslím si, že to bylo tak na čtyři, pět gólů. Soupeři jsme dovolili se dostat do dvou šancí. I když to druhé byla spíš individuální chyba. Z hlediska herního nemám moc, co hráčům vytknout. Hráli jsme jako v Teplicích do plné obrany. Tam jsme ale byli bezzubí, tady to mělo jiné parametry. Realizace byl ale problém. Proto je výsledek 0:0. Neměli jsme kvalitu v koncovce, neměli jsme štěstí a jejich brankář měl dobrý den.

Co jste si říkal, když jste ve 14. minutě viděl Jindřicha Staňka, jak skáče hlavou proti unikajícímu hráči Drity?
No, nebyl jsem klidný. Pokud to rozhodčí posoudil jako faul, tak mě napadlo, jestli tam není Jindra poslední. Takhle to rozhodčí vyhodnotil, oddychl jsem si.

A co jste si říkal v 86. minutě, kdy se na Staňka řítil jeden z kosovských hráčů?
Individuální chyba našeho záložníka, který tam namaže. Musíte se pak modlit. Je to klasika, každý si vytvoří šanci, i ten, který brání tímto způsobem, včetně polehávání. Na to se ale nebudeme vymlouvat. Šance jsme si vytvořili.

Jak moc vás znervózňuje, že jste stále bez vstřelené branky?
Nejásáme. Nezbývá než pracovat, ono se to protrhne. Ukazuje se, že nám nesedí hra do toho zaparkovaného autobusu.

Jak vidíte šance do odvety?
Otevřené. Máme nějaké herní poznání, že to je hratelný soupeř. Což jsme ale věděli.

Může vám obraz odvety vyhovovat více, Drita asi bude přecijen hrát dopředu víc?
Souhlasím, že se budou snažit asi skórovat. My nemáme, co bránit, je to 0:0. Určitě to pro nás může být lepší. Teď na to ale nemyslím, teď myslím na ligový zápas v neděli s Hradcem.

Uvažujete o tom, že proti Hradci protočíte sestavu?
Tak dneska bylo asi čtyři nebo pět změn. Teď se zamyslíme. Je dobré, že máme, kam sáhnout. Musíme vyhodnotit zdravotní stav, nějaké šrámy tam jsou.