Za týden přibyl v kraji jen jeden případ nákazy koronavirem

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 13. červen 2020 12:15
Koronavirus Ilustrační foto: Pixabay

Jeden nový případ nákazy koronavirem přibyl za uplynulý týden v Plzeňském kraji. Už podruhé tak byla v kraji za týden odhalena jen jedna nová nákaza. První potvrzený případ koronaviru se v kraji objevil 11. března, za čtvrt roku jich bylo 661. Naprostá většina lidí se už uzdravila. S potvrzenou infekcí zůstává aktuálně v kraji 31 nemocných, tedy necelých pět procent ze všech zjištěných případů. Údaje dnes zveřejnila plzeňská krajská hygienická stanice.

Žádní nemocní už nejsou na Rokycansku a na severním Plzeňsku. Jeden nemocný je stále na Tachovsku, tři v Plzni, po sedmi na jižním Plzeňsku a na Klatovsku a 13 na Domažlicku, které je nejpostiženějším okresem kraje. Nákaza tam byla potvrzena u 351 lidí. V kraji zemřelo od začátku pandemie 16 lidí nakažených koronavirem. Nejvíce, osm jich bylo na Domažlicku, šest na jižním Plzeňsku a po jednom na Tachovsku a v Plzni. Většina lidí zemřela v plzeňské fakultní nemocnici.

Z rozhodnutí hygieniků nebo lékařů bylo dosud v kraji provedeno 12.177 testů na koronavirus. Počet provedených testů klesá, od minulého pátku jich přibylo 93. Karanténu hygienici nařídili od začátku pandemie 2935 lidem, za týden jich přibylo 64. Ukončenou karanténu má 2823.

Koronavirus nejvíce zasáhl pohraniční Domažlicko, kde bylo zjištěno 351 nemocných, tedy přes 53 procent všech potvrzených infekcí v kraji. I přes nárůst počtu nových případů na severní Moravě je Domažlicko v přepočtu na 100.000 obyvatel nejvíce zasaženým okresem v ČR. V Plzni se nákaza prokázala u 81 lidí, na Klatovsku u 93, na Tachovsku 53 nakažených, na severním Plzeňsku 49, na jižním Plzeňsku 27 a na Rokycansku sedm.

Ministerstvo zdravotnictví uvádí potvrzenou nákazu koronavirem u 666 lidí s trvalým bydlištěm v Plzeňském kraji, stejně jako minulý pátek, 17 úmrtí a 621 vyléčených. Na 100.000 obyvatel v kraji připadá v přepočtu 114 nemocných, to je pátá nejvyšší nemocnost mezi kraji ČR.

čtk