Začátek posledního listopadového týdne přináší rozmanité akce!

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 27. listopad 2023 06:44

Média

Přednášky na rozmanitá témata, divadelní představení, tanec či koncerty nabízí naše metropole svým obyvatelům i návštěvníkům.

Maňáskovou grotesku Pádístepí, náčelník Bizonů uvede v pondělí 27. 11. v 9:00 Divadlo Alfa. Další představení se koná v úterý ve stejném čase.

Theodicea II., proč Bůh dopouští zlo?
Pokračování přednášky Věry Tydlidátové o biblickém a filosofickém výkladu původu zla a o knize Jób. Tentokrát se budeme ptát, zda je možné věřit v dobrého Boha i po Osvětimi a jak se s tragédií šoa vyrovnává moderní filosofie a židovská teologie.
Přednáška začíná v 17:00 v Rabínském domě.

Cestovatelský workshop - Jižní Itálie: Paestum
Dvouhodinový program v Nové Akropolis nabídne od 17:30 krátké povídání na téma archeologických lokalit, malování a patinování archeologických reprodukcí a soutěž o ceny. 

Komedii Splašené nůžky uvádí v 19:00 Divadlo Pluto.
Oblíbená šílená detektivní komedie Paula Pörtnera o několika koncích, která umožňuje divákům zasahovat do děje a rozhodovat o dalším průběhu příběhu. Do kadeřnického salónu „Splašené nůžky“ za poněkud osobitým personálem přicházejí náhodní i stálí zákazníci, aby se nechali ostříhat ale zároveň i pobavit. Atmosféra se mění, když piano v prvním patře přestane hrát a je spáchán zločin...

Oblíbený kvíz Nakvíz je pro vás připraven od 19:00 v DEPO2015.

Adam Plachetka & Ondřej Havelka a jeho Melody Makers
Opěrní pěvec Adam Plachetka překročí hranice klasické hudby a spolu s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers přinesou do Měšťanské besedy Nebe na zemi, nebo-li zapějí k vaší potěše nesmrtelné písně pánů Ježka, Voskovce a Wericha. Z repertoáru Osvobozeného divadla uslyšíte například skladby Ezop a brabenec, Klobouk ve křoví nebo Holduj tanci, pohybu.
Koncert uvádí od 19:00 Měšťanská beseda.

Komedii Patrika 1,5 aneb Registrované šílenství uvádí Divadlo Maebh v 19:00 Divadle Dialog
Komedie o tom, že i tak krásná věc, jako je kladně vyřízená adopce se může nečekaně zkomplikovat, zvlášť když chybou byrokratického aparátu dorazí místo miminka mladistvá delikventka.

Dominika na cestě: SAMA V SAÚDSKÉ ARÁBII (a v Kuvajtu a v Bahrajnu a v Kataru a v Emirátech)
Živé vyprávění české cestovatelky o neobyčejné sólo cestě na motorce Saúdskou Arábií a dalšími zeměmi Arabského poloostrova.
10 000 kilometrů, 6 měsíců, 5 zemí, 39 obědů a večeří s místními, 16 návštěv u nich doma, 926 volání k modlitbě, 8 vodních dýmek, 4 skleničky vína, 1 ramadán, 1 pokuta.
Místo konání: DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

Operu Kocour v botách nabídne v úterý 28. 11. od 10:00 Malá scéna DJKT.

Ilha Formosa: Věčně zelený ostrov Tchaj-wan
Když pojedete na Tchaj-wan, budete mít možnost ochutnat jídlo z celé Asie, zažít úžasnou přírodu – od moře až po vysoké hory, ale zároveň se nevyhnete politice.
Jana Sehnálková vystudovala Mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd UK, kde v současné době působí na Katedře severoamerických studií. V letech 2004–2006 studovala na Tamkang University na Tchaj-wanu, kde se zabývala vztahy mezi USA a Tchaj-wanem. Kdo jiný by měl tedy přiblížit zájemcům vzdálenou zemi, o které se hodně mluví, ale málokdo ji zná?
Nenechte si ujít cestopisnou přednášku o Tchaj-wanu v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru TOTEM v úterý od 17:00.

Rozsvícení vánočního stromu na Lochotíně
Bohatý doprovodný program bude mít letošní rozsvícení vánoční stromu v parku U Bazénu na Lochotíně. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení pěveckého souboru Jéčko pod vedením Jara Smejkala, ohnivou show v podání umělecké skupiny Hellfire a tichý ohňostroj doprovázený hudbou. Akce odstartuje v 17:00.

Epydemie
Jihočeská folková a folkrocková skupina Epydemye si posluchače napříč generacemi získává svou pozitivní a živelnou koncertní energií a písněmi, které otevírají zajímavá témata.
Epydemye je považována za jednu z nejosobitějších kapel na současné folkové/písničkářské scéně. V jeden okamžik vás přinutí sednout si a poslouchat texty, aby vás vzápětí zvedla ze židle. A jestli odejdete z koncertu nabití pozitivní energií, je to přesně ten důvod, proč to Lucie Vlasáková (zpěv, kontrabas), Mirek Vlasák (zpěv, kytary), Honza Přeslička (zpěv, kytary) a Tomáš Hobzek (bicí) dělají.
Koncert začíná v 19:00 v Měšťanské besedě.

Krajina s bažantem, zajícem a srnkou
Divadelní vizuální instalace začne v 19:00 v Moving Station.
Představení na pomezí country koncertu, vizuální instalace a divadla. Nostalgická báseň o křehkosti zavede diváky do zvláštního světa, ve kterém se tři chlapci pokoušejí vyrobit přírodní scenérii. Diorama jaké znají z muzea přírodní historie, možná spíš krajinu z Red Dead Redemption. Pomalu se měnící environment zaplňují kameny, klacky a stromy. Začíná pršet, na horizontu se objeví duha. Všechno je tu ale umělé. Natures mortes. Všechno je křehké, snadno se rozpadá. Na pozadí heroické krajiny se tři trubadúři ještě naposled pokusí čelit nelítostnému, hrubému světu, anebo se nadobro rozplynou.

Balet Čajkovský uvede v 19:00 Velké divadlo.

Kecy & politika: Bohumil Pečinka a Petros Michopulos LIVE
Nekorektní povídání o politice, tak by se dal také popsat oblíbený podcast Kecy a politika komentátora Bohumila Pečinky a marketéra Petrose Michopulose. Dvě rozdílné osobnosti, které se nebojí říkat nahlas své názory, se o ně přijedou podělit v 19:00 do Měšťanské besedy.

Tančírna Tance v Plzni začíná v 19:30 v DEPO2015.

 

Začátek posledního listopadového týdne přináší rozmanité akce! Ilustrační foto: Peggy Kýrová