Začátek pracovního týdne v Plzni oživí kvíz, koncert či party v karibském stylu

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 20. listopad 2023 06:31
Začátek pracovního týdne v Plzni oživí kvíz, koncert či party v karibském stylu Ilustrační foto: Peggy Kýrová

Po prodlouženém víkendu naše město nespí. Vydejte se do divadla nebo na přednášku, chybět nebude ani tanec.

Divadlo Alfa zve v pondělí 20. 11. od 9:00 na pohádku O zlaté rybce.

Jak dlouho ještě vydrží paneláky? Sídliště včera, dnes a zítra
Šestá z přednášek podzimního bloku nového přednáškového cyklu NPÚ, ÚOP v Plzni začíná v 16:00.
Jak dlouho ještě vydrží paneláky? Sídliště včera, dnes a zítra. Přednášet bude Hana Řepková z NPÚ, ÚOP středních Čech.
Ke zvýšení životnosti panelových domů, k zachování hodnot sídlišť pro jejich obyvatele a proměně sídlišť v běžné městské čtvrti přispívá metodika regenerace sídlišť v souladu se zájmy památkové péče. Podporuje nalézání, vnímání a ochranu vynikajících původních řešení a předkládá praxí ověřené postupy pro architektonizaci těch ostatních. Spojuje urbanistický a památkový přístup a na tuzemských i zahraničních příkladech ukazuje, že respekt je lepším východiskem než despekt, že hledání a rozvíjení kvalit je nosnější, než jejich popření či zavržení. Památkáři se dozvědí, čím mohou přispět ke kultivaci sídlišť, státní správa i samospráva jak dělat správné věci správně.

Job a Elie Wiesel – může existovat odpověď na problém zla?
Problém zla, známý ve filozofickém diskurzu také jako theodicea (snaha o ospravedlnění Boha), je jednou z ústředních a také nejpalčivějších náboženských otázek. Jiná náboženství ho často řeší dualismem, výpovědí o tom, že existují mocnosti dobra a mocnosti zla a že celé dějiny jsou prodchnuty jejich věčným soubojem.
Takovouto odpověď však judaismus a křesťanství se svým monoteismem nemohli nikdy připustit. V přednášce Zdeňky Špiclové se podíváme, jak 20. století se svými hrůzami první a druhé světové války otázku zla znovu vyhrotilo. Tváří v tvář zkušenosti zla, radikální zkušenosti nesmyslnosti a nezaviněnosti utrpení totiž selhává každý racionální koncept, který může být možná přesvědčivý rozumově, ale pocitově, zkušenostně je bezcenný.
Přednáška začíná v 17:00 v Rabínském domě.

Psychologie pohádek
Krátký kurz pořádá od 17:30 Nová Akropolis.

Koncert žáků ZUŠ T. Brzkové si nenechte ujít v přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni od 18:00.

Kurz bachata sensual 2
Zveme vás od 19:00 do tanečního sálu indické restaurace Masala Ghar na náměstí Republiky na kurz, který navazuje na kurz bachata sensual 1 a ve kterém se naučíte nádherné flow figury ze sensual bachaty, kurz naváže z poznatků z předchozího kurzu, proto je nutné mít tento základní kurz vychozený, pokud byste se chtěli přidat. Důraz bude kladen opět na techniku, aby jste se cítili v tanci přirozeně a krásně.
Úroveň tanečníků - pokročilá.

Cestování se psem: stand-up Slávek Král @Plzeň
Cestovatelský stand-up nabitý informacemi začíná v 19:00 v Papírně Plzeň. Přijďte se pobavit na přednášku plnou dobrodružství, smíchu a tipů na cestování se psem!

Komedii Severní vášeň uvádí SPODINA od 19:00 v Divadle Dialog.

Komedii Blbec k večeři pro vás připravilo od 19:00 Divadlo Pluto.

Nakvíz vás pobaví od 19:00 v DEPO2015.

Zdeněk Izer: Vyndavací, zas tam dací
O čem je řeč? To vám prozradí Zdeněk Izer ve své nové show, která nese právě tento název. V celovečerním zábavném programu se budete opět moci setkat s jeho jedinečným humorem. Jako vždy přijdou na řadu zábavné scénky i parodie, nebudou chybět ani převleky, videoprojekce a světelné efekty.
Celovečerní zábavný program začne v 19:00 v Měšťanské besedě.

Pohádku O zlaté rybce uvede v úterý 21. 11. v 9:00 Divadlo Alfa.

Podoba školního prostředí pro třetí tisíciletí
Poslední díl přednáškového cyklu Učit se architekturou? se uskuteční v úterý od 17:30 v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU.
Vzdělávací systém se neustále vyvíjí a s ním i způsoby, jakými se vyučuje a učí. Nové trendy a alternativní výukové modely ovlivňují i uspořádání prostoru ve školách. Jak může moderní design školního prostředí přispět k lepšímu vzdělávání a uspokojení potřeb žáků i učitelů? Může se školní budova stát samotnou výukovou pomůckou?
Přednášku povedou: Zbyšek Stýblo - architekt a pedagog z Fakulty architektury ČVUT a Kateřina Klímová - designérka a pedagožka z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU.
Pořádá Pěstuj prostor, z. s., s podporou města Plzně, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a Nadace české architektury.

Pravda
Komedie o nevěře, ve které se lže jako o závod. Autorem konverzační hry je jeden z největších talentů současné francouzské dramatiky Florian Zeller. Uvádí v 19:00 Velké divadlo.

Tančírna Tance v Plzni začíná v 19:30 v DEPO2015.

Karibik party v Buena vistě
Tanec v Plzni vás zve na velkou Karibskou party do Buena vista clubu, kde organizátoři již před 10 lety začali pořádat tančírny. Můžete se těšit na salsu, bachatu a kizouk v poměru 2:3:2.
Nepovinný dress code: Karibik, DJ: Martin Mareška a Pavlo Sherin.
Začátek v 19:30.