Aktualizováno: Ze záchytného zařízení v Balkové uprchli cizinci! Hledá se už jen jeden z nich!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - středa, 8. únor 2023 11:50
Aktualizováno: Ze záchytného zařízení v Balkové uprchli cizinci! Hledá se už jen jeden z nich! Zdroj: Policie ČR

Aktualizováno 17:10 Ze záchytného zařízení v Balkové na severním Plzeňsku uteklo v úterý večer několik cizinců původem převážně ze severní Afriky. Podle policistů běženci čekali na správní vyhoštění do země původu. Původně muži zákona pátrali po 13 mužích, 12 z nich už se podařilo najít.

Velké pátrání se rozjelo v úterý pozdě večer. Šest uprchlíků policie zadržela už v úterý před půlnocí v okolí Balkové, dnes dopoledne zajistila jednoho člověka a dalších pět odpoledne. Ve všech případech šlo o cizince původem převážně ze severní Afriky, kteří jsou zajištěni v zařízení z důvodu realizace správního vyhoštění do země původu, nikoliv z důvodu podezření z páchání trestné činnosti. Aktuálně tak policisté pátrají už jen po jednom uprchlíkovi. "Veřejnost bychom rádi požádali o jakékoliv informace týkající se jejich případného aktuálního pohybu," dodali policisté.

Záchytné středisko pro uprchlíky a žadatele o azyl v Balkové vzniklo v roce 1998 v bývalém objektu střední policejní školy, který ještě předtím sloužil jako stálá škola v přírodě. Svému účelu slouží s přestávkami, jsou zde ubytovaní jen muži.