Zklamaný a vytočený. Na rozhodčího se ale vymlouvat nebudeme, měli jsme to uhrát, hořekoval Koubek po další ztrátě

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 30. červenec 2023 20:44
Zklamaný a vytočený. Na rozhodčího se ale vymlouvat nebudeme, měli jsme to uhrát, hořekoval Koubek po další ztrátě ilustrační. Foto: FCVP

Už se viděli se třemi body na kontě. Jenže rozhodčí nechal Hradec Králové rozehrát aut i po uplynutí původně nastaveného času a z následné akce Šašinka zmrazil celou Plzeň vyrovnávacím gólem na 1:1. "Musím to vstřebat, byl jsem hodně zklamaný, určitě i vytočený. Ale nebudeme se vymlouvat," prohlásil plzeňský kouč Miroslav Koubek.

Už jste stihl vstřebat divoký závěr, kdy jste přišli o výhru v podstatě v poslední sekundě?
Musím to vstřebat. Byl jsem hodně zklamaný, určitě i vytočený. To přiznám. I tohle přináší fotbal. Když se na to koukám, nezvládneme dva dlouhé auty. Z jednoho je penalta, z druhého je gól. Já ale na časomíře viděl 95:18, mělo se nastavovat pět minut. Ale nebudeme se vymlouvat, aut se měl uhrát, neuhrál se. Musel bych říkat to samé jako přes flašinet. Pořád dobýváme, už třetí zápas. Pozitivem je, že už jsme dali aspoň gól. Když už ho ale dáme, tak by to chtělo dovést do vítězného konce. Vyrazili jsme si vítězství z rukou v poslední sekundě. Je to ztráta dvou bodů, které už jsme viděli.

Jste vytočený z toho, že to mužstvo neuhrálo nebo z toho, že časomíra ukazovala víc, než čtvrtý rozhodčí ukazoval?
Rozhodčí si pravděpodobně může s časem udělat, co chce. To vidíme v různých evropských soutěžích. Hlavní problém je, že jsme to neuhráli. To mrzí. Ale nebudeme plakat, vidím i pozitivní věci. Měli jsme skvělý začátek, vstoupili jsme do zápasu dobře. Jsou tam nátlakové situace, presink. Kluci se snaží, rozjet se to může. Věřím tomu. Jen jsme si hodili zase výhybku.

Co jste mohli udělat jinak v závěru?
Především u penaltového zákroku to byl naivní zákrok Johna Mosquery. To nemůže udělat. A poslední sekundy? Zkušené mužstvo by to nemělo dopustit. Dva, tři souboje jsme měli taktickým faulem uhrát, ale my to necháme rozjet. Ale to se hezky povídá, když to vidíte na videu.

Jak se vám líbil mladý Robin Hranáč, který nastoupil k prvnímu zápasu? A jak je na tom Samson Dweh?
Samson má zhmoždění na nártu, ale není to nic vážného. Pár dní musí být v klidu. Pokud jde o Hranáče, tak očekávaný výkon. Jsem s ním spokojený.

Jak bude důležité zvednout hlavy vzhledem ke čtvrteční odvetě proti Dritě?
Kluci se dvakrát vyspí a už to bude v pohodě. Není to zas tak dramatické. To se trápíme jen my trenéři. Já jsem optimista.