Budeme dobývat, tuší kouč Koubek. Jakou sestavu nasadí proti Gziře, tají

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 9. srpen 2023 15:58
Budeme dobývat, tuší kouč Koubek. Jakou sestavu nasadí proti Gziře, tají Foto: FCVP

Podobný dvojzápas jako proti Dritě očekávají v Plzni i proti maltské Gziře. Také ta se podle Viktoriánů vyznačuje urputnou obranou a rychlými protiútoky. "Bude to dobývání," je jasné kouči Viktorie Miroslavu Koubkovi před úvodním utkáním třetího předkola Evropské konferenční ligy, které ve Štruncových sadech začíná ve čtvrtek v 19 hodin.

Jak je na tom tým zdravotně, zejména trojice Sýkora, Vydra, Bucha?
Honza Sýkora bude dlouhodobější, Matěj Vydra bude možná na České Budějovice. U Pavla Buchy jsme optimisté.

Nakolik váháte u složení základní sestavy? Bude zase podobně "mladá" jako proti Ostravě?
Sestavu neřeknu, ale zohledňovat věk nebudeme. Kádr je dobrý, vybereme ty hráče, kteří tam patří. Rozhoduje výkon. Namícháme to.

A vy už máte jasno. Nezamotal vám hlavu zápas s Baníkem?
S tím souhlasím. Několik hráčů si řeklo o to, aby pokračovali v základu. Máme ale jasno.

Co podle vás bude platit na maltského soupeře?
Víme o nich to, co potřebujeme. Hráli dvě předkola, takže máme dost materiálu. S kosovským mužstvem (Dritou, pozn. red.) jsme z hlediska herního nepropadli, ale je to o efektivitě. Bude to podobný obraz, zase dobývání. Je to o tom vše správně řešit. Uvidíme, jak se nám to bude dařit. Měli jsme na to i určité tréninkové modely. Takže herní výkon jako doma s Dritou a efektivita.

Čím vás naopak může Gzira pozlobit?
V podstatě to je brazilské mužstvo. Mají asi 80 procent Brazilců. Je tam zajímavá technická vyspělost některých hráčů. Jsou organizovaní dozadu a spoléhají na protiútoky. I přesto, že měli nízké držení míče, tak dokázali dát v předkolech šest gólů. Asi budeme víc na míči a budeme se snažit to správným způsobem otevřít.

Jde se do takového zápasu lépe se dvěma výhrami v zádech?
Nepochybně. Předtím nám chybělo i trochu štěstí. Přál bych si, abychom se vrátili do vítězného módu. Abychom se dokázali naladit na dlouhodobou vítěznou vlnu.

Bude hlavním mottem zápasu udělat si to do odvety jednodušší, než s Dritou?
Ano, to bych si přál. Pak jsou to zbytečné nervy. Na půdu soupeře pak jedete s určitým pocitem nejistoty. A to není příjemné.