Čtvrtá trefa v pěti zápasech. Životní forma? Nevím, ale dobrá je, potěšilo Buchu

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 21. srpen 2023 09:17
Čtvrtá trefa v pěti zápasech. Životní forma? Nevím, ale dobrá je, potěšilo Buchu Zdroj: FCVP

V posledních pěti soutěžních zápasech vstřelil čtyři góly. Výbornou formou se aktuálně pyšní Pavel Bucha, který naposledy zařídil své Viktorii Plzeň těsnou výhru nad Olomoucí 2:1. "Chvíli předtím jsme srovnali na 1:1, chtěli jsme využít euforie. Že druhý gól padl ještě před pauzou, pro nás bylo hrozně důležité,“ prohlásil pětadvacetiletý fotbalista

Cítíte životní formu?
Nevím, jestli životní. Ale je to dobrá forma. Doufám, že to takhle bude pokračovat a gólů přidám ještě víc.

V průběhu zápasu s Olomoucí dosahovaly teploty ve stínu hranice 36 stupňů. Jak se vám v takovém vedru hrálo?
V takovém počasí už nějakou dobu trénujeme. Zase takový problém bych v tom neviděl. První poločas byl náročný, ve druhém přišlo shora smilování, zatáhlo se a trochu sprchlo. To nám pomohlo. Byl to těžký zápas s dobrým koncem.

Jak moc vám ve zlepšených výkonech pomáhá větší konkurence v podobě Ibrahima Traorého?
Určitě pomáhá a jsem za to rád. Myslím, že jsem to potřeboval, že mě to trochu povzbudilo k ještě větší práci. Začátek sezony nebyl úplně ideální, nehrál jsem ani v základní sestavě. A i do budoucna od našeho trenéra vnímám, že nikdo z nás nemá místo v základu jisté. To je dobré udržovat, lépe se pak trénuje. S klukama se stále předháníme, když je na jeden post víc kvalitních hráčů.

Teď vás čeká play-off Evropské konferenční ligy s Tobolem Kostanaj. Budou teprve tyto dva zápasy měřítkem, jak se bude hodnotit první část sezony?
Vždycky to tak je. A vzhledem k aktuální formě doufám, že jsme na to připravení. Hlavně v hlavách, že se nám to podaří zvládnout, všichni skupinu v pohárech chceme hrát a mít podzim zajímavější.

Jak náročné bude cestování do Kazachstánu a časový posun, s nímž se v souboji s Tobolem Kostanaj musíte vyrovnat?
Oni to budou mít za týden u nás podobné. Zvládneme to. Všechno tomu přizpůsobíme, už v pondělí spíme na letišti, v úterý ráno odlétáme. Času přizpůsobit se bude dost.