Divadlo ALFA zve na premiéru nové inscenace!

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - sobota, 25. květen 2024 15:02
Divadlo ALFA zve na premiéru nové inscenace! Foto: Divadlo Alfa

V pondělí 27. 5. dopoledne uvede Divadlo Alfa poprvé nové představení s názvem „O Maričce, která všechno vyzvonila“. Dramaturgyně Petra Kosová a umělecký šéf Divadla ALFA Tomsa Legierski spojili do jednoho příběhu dvě ukrajinské lidové pohádky. Touto Novinkou by plzeňští loutkáři rádi potěšili ukrajinské děti, které musely utéct před válkou, a také jejich české kamarády. Hraje se v češtině pro děti od 5 let.

 

„Měla by ses naučit držet jazyk za zuby, Maričko. Nebo nás jednou přivedeš do neštěstí.“
Ach, ta Marička! Hezká je, hodná je, ale neudrží jazyk za zuby. Stejně jako sousedi. A tak klevetí a nafukuje a přibarvuje vše, co slyší. Kvůli tomu se na ni její manžel Petro trochu zlobí. Taky proto, že by si na ně mohl došlápnout zlý správce! Jenže Marička si nemůže pomoci. A tak když jednou Petro vyorá hrnec zlata, má kromě radosti i velkou starost: jak to zařídit, aby to Marička nevyzvonila a správce jim zlato nesebral?

Premiéra začíná v pondělí v 9:00, další představení se hraje v 10:30. Následující představení jsou na programu ve stejném čase v úterý, ve středu a ve čtvrtek (28. – 30. 5.). Večerní premiéra se koná v pátek 31. 5. v 17:30 a následně se hraje v 19:00. Pohádku uvede i festival Skupova Plzeň (12. – 16. 6.).