"Všechna covidová pracoviště z pavilonu 22 v areálu Bory budou přeorganizována na původní oddělení a v budoucnu budou všichni pacienti s podezřením či prokázanou koronavirovou nákazou ošetřeni v infekční klinice. Izolační lůžka pro intenzivní péči pacientů s nákazou budou podle ní vyhrazena na vytipovaných pracovištích jednotek intenzivní péče," potvrdila mluvčí Fakultní nemocnice Gabriela Levorová.
Postupně rozšiřují provoz chronické ambulance 2. interní kliniky, v plném rozsahu budou od 1. června, a to včetně provádění preventivních onkologických a komerčních preventivních prohlídek. Původně velmi vytížená příjmová ambulance 2. interní kliniky na pavilonu 10 je opět v plném provozu, ambulance plicní kliniky se z pavilonu 22 vrací do svých původních prostor a činnost obnovila například i urodynamická ambulance urologické kliniky. „Plánovaná operativa celé nemocnice, která měla několikatýdenní přestávku, v současné době dosahuje 80% čísel loňského roku, odborné ambulance a diagnostická pracoviště pracují naplno," doplnil ředitel Fakultní nemocnice v Plzni Václav Šimánek.
Fakultní nemocnice se také připravuje na případnou druhou vlnu epidemie. V posledních týdnech byla ve fakultní nemocnici nakoupena speciální technologie. „Z peněz našich dárců a zároveň i z rozpočtu nemocnice byly zakoupeny potřebné plicní ventilátory, ultramobilní sonografy, 11 kusů čističek vzduchu, přístroje pro vysoko průtokovou oxygenoterapii a na Urgentní příjem byl pořízen velkoplošný dezinfektor ploch pro rychlou a kvalitní desinfekci prostor. Pomocí UV-C záření zničí viry a bakterie ve vzduchu a především na površích nábytku, zařízení a předmětů v místnosti. Ústav mikrobiologie, který zajišťuje zpracování testů na Covid 19, plánuje v brzkých dnech rekonfiguraci speciálního přístroje a tím bude umožněna vyšší kapacita testování na Covid 19. Nyní provedeme maximálně 100 testů denně, po rekonfiguraci bude umožněno provést denně až 400 vyšetření," vypočítal ekonomický náměstek nemocnice Viktor Wendler.