Výborný Šulc dotáhl Plzeň k výhře nad Olomoucí

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 17. září 2024 18:59
Výborný Šulc dotáhl Plzeň k výhře nad Olomoucí Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v dohrávce 6. kola Chance ligy před domácími fanoušky Olomouc 2:1. Výhru zařídil Západočechům Pavel Šulc, který vstřelil oba góly svého týmu.

V základní jedenáctce se objevily stejně jako před reprezentační přestávkou stoper Markovič a útočník Prince Adu. S ním na hrotu nastoupil Matěj Vydra. Kvůli osobním důvodům totiž chyběl Daniel Vašulín. Úvod zápasu byl ve znamení nepřesností a hry převážně uprostřed hřiště. Ve 13. minutě ale z ničeho nic přišla první obrovská šance. Šulc fantastickou přihrávkou vybídl Vydru, který ale tváří v tvář na gólmana Stoppena nevyzrál. Ve 20. minutě zahrozili domácí po hezké kombinační akci znovu. Hlavička Červa ale skončila nad brankou. O dvě minuty později zase zachránil Sigmu Stoppen, který chytil tvrdou střelu Kalvacha. Další obrovskou příležitost měli Západočeši ve 41. minutě. A opět u toho byl Šulc. Ten tentokrát ustál faul a vybídl ke skórování Prince Adua. Jenže čerstvá posila Viktorie ztroskotala na Stoppenovi. Pavel Šulc jakoby se nemohl dívat na to, jak jeho spoluhráči šance zahazují, o chvíli později udržel míč i přes dotírajícího Pokorného a prudkou ranou do horní části branky rozjásal Doosan Arénu.

Po osmi odehraných minutách ve druhém poločase oslovil Cadu balonem na levý kraj vápna Matěje Vydru. Ten ho hned servíroval do šestnáctky. Nechybělo moc a hosté si balon mohli natlačit do branky. V 55. minutě byl na scéně znovu Pavel Šulc. Odražený balon poslal podruhé za záda Tadeáše Stoppena. Plzeňský gólostroj se hlásil v 69. minutě o hattrick. Jenomže o třetí dnešní gól Pavla Šulce obral brankář Sigmy. Pět minut před koncem Šulc servíroval další palebnou pozici pro svého spoluhráče. Tentokrát byl v šanci Adu, balon mu ale utekl. V 89. minutě hosté snížili, když se trefil Jakub Pokorný. V nastavení se Sigma tlačila za vyrovnáním, jenže Viktoria všechny její akce odvrátila a naopak sama vyrážela do protiútoků. Gól už ale nepadl a Plzeň zvítězila 2:1.