Hubnutí po čtyřicítce: nastartujte svoji cestu za vysněnou postavou!

Zveřejněno v Pro ženy
Od - středa, 15. březen 2023 13:40
Hubnutí po čtyřicítce: nastartujte svoji cestu za vysněnou postavou! ilustrační. Foto: Shutterstock

Cesta za vysněnou postavou je naprosto individuální záležitostí každého z nás! S přibývajícím věkem ale můžete pozorovat to, že přestože se držíte svého oblíbeného cvičení nebo stravy, je cesta k perfektní postavě stále složitější. Pokud pozorujete, že hubnutí po čtyřicítce je čím dál těžší, nepropadejte panice!

Podle odborníků je třeba vzít v úvahu toto: váš metabolismus i hormony se mění. Jaký to má význam? Stejná strategie hubnutí, která vám fungovala v minulosti, už nemusí být tím nejlepším řešením. Nebo může trvat o několik týdnů navíc, než začnete vidět výsledky. Jedním z důvodů, proč je těžké zhubnout po čtyřicítce, je to, že začínáte ztrácet svalovou hmotu, takže se mění složení vaší tělesné tkáně. Větší svalová hmota zvyšuje váš metabolismus, takže vaše tělo spaluje více kalorií. 

Zpomalit váš metabolismus může také menopauza. I když k tomuto procesu zatím u vás nedochází, přechodné období těsně před (aka perimenopauza) může začít právě v průběhu vašich 40 let. A hormonální změny, které s touto fází života přicházejí, mohou také ztížit vaše snahy zhubnout přebytečná kila. Máme pro vás ale dobrou zprávu: stále je možné dosáhnout cílů a mít postavu vašich snů. Stačí jen objevit nové techniky, které vylepší vaše staré snahy. Které to jsou si přečtěte v pokračování článku na zenysro.cz